Udostępnij
Tweetnij

Apple prosi deweloperów aplikacji o dodanie przedziałów wiekowych dla dzieci

Premiera iOS 7 zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem Apple poprosiło deweloperów aplikacji, aby określili w App Store dla swoich programów przedziały wiekowe dla dzieci.

iPad 4. generacji

Premiera iOS 7 zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem Apple poprosiło deweloperów aplikacji, aby określili w App Store dla swoich programów przedziały wiekowe dla dzieci.

Przeczytaj koniecznie >> Jak zainstalować iOS 7 beta już dziś?

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Niedawno Apple dodało nowe kategorie wiekowe dla dzieci, które nie skończyły jeszcze 11 lat i są to następujące przedziały: 5, 6-8 oraz 9-11 lat. Teraz firma z Cupertino poprosiła deweloperów o przydzielenie własnych aplikacji i gier do wspomnianych kategorii. Będą one wyświetlane w specjalnej sekcji w App Store, ale ich dodanie wcale nie wyklucza możliwości przypisania do innych kategorii.

Jeszcze wcześniej Apple obniżyło poprzeczkę związaną z wiekiem osób, które mogą zakładać i zarządzać własnymi kontami w iTunes Store. Firma z Cupertino pozwoli zakładać takie konta dzieciom poniżej 13 roku życia, ale proces będzie się odbywać poprzez szkoły, za uprzednią zgodą rodziców. Zmiany związane są z wprowadzaniem na szerszą skalę iPadów w sektorze edukacji.

Źródło: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij