Udostępnij
Tweetnij

Szczegóły umowy Apple z wytwórniami muzycznymi dla iTunes Radio ujawnione

Apple co prawda oficjalnie nie umówi o pieniądzach, które wypłaca wytwórnio muzycznym w zamian za muzykę serwowaną w iTunes Radio, ale za sprawą raportu The Wall Street Journal dowiadujemy się, o jakich kwotach mowa.

iTunes Radio

Apple co prawda oficjalnie nie umówi o pieniądzach, które wypłaca wytwórnio  muzycznym w zamian za muzykę serwowaną w iTunes Radio, ale za sprawą raportu The Wall Street Journal dowiadujemy się, o jakich kwotach mowa.

Przeczytaj koniecznie >> Jak zainstalować iOS 7 beta już dziś?

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

The Wall Street Journal utrzymuje, że zna detale kontraktów, które Apple podpisało z wytwórniami muzycznymi dla iTunes Radio. Z informacji ujawnionych  przez dziennik wynika, że pierwszego roku od uruchomienia usługi, firma z Cupertino będzie płacić 13 centów za każdą odtworzoną piosenkę oraz 15% przychodów z reklam, które będą serwowane w iTunes Radio (w wersji bezpłatnej). Po roku kwoty te wzrosną i w przypadku każdego utworu wyniosą 14 centów, a przychodów z reklam aż 19%. To znacznie więcej niż oferuje własnym partnerom Pandora (dla porównania, konkurencja Apple płaci wytwórniom 12 centów za każdy utwór).

Co jednak ciekawe, od powyższych zasad obowiązują pewne wyjątki. Jeśli użytkownik posiada dany utwór we własnej bibliotece iTunes lub zakupił go wcześniej w sklepie iTunes Store, to za te piosenki Apple nie płaci partnerom. To samo dotyczy sytuacji, gdy słuchacz przeskoczy dany utwór przed 20. sekundą.

Źródło: WSJ

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij