Udostępnij
Tweetnij

Microsoft walczy z Apple o prowizje. Nie chodzi już tylko o SkyDrive

Wczoraj wspominaliśmy wam, że Microsoft nie może dogadać się z Apple w sprawie prowizji od zakupu In App w aplikacji SkyDrive. Okazuje się, że problem jest większy i dotyczy również pakietu Office dla iOS.

Wczoraj wspominaliśmy wam, że Microsoft nie może dogadać się z Apple w sprawie prowizji od zakupu In App w aplikacji SkyDrive. Okazuje się, że problem jest większy i dotyczy również pakietu Office dla iOS.

Przeczytaj koniecznie >> Czy Microsoft Surface rzeczywiście jest zbyt drogi?

Apple pobiera od deweloperów prowizję w wysokości 30% od wartości sprzedaży aplikacji oraz dodatkowych usług nabywanych w jej ramach. I nie ma przy tym wyjątków. Microsoft zdaje się chciał mieć fory u firmy z Cupertino, ale skończyło się na tym, że Apple nie dopuściło do App Store nowej aplikacji SkyDrive, która pozwoli również w systemie In App zwiększyć dostępną przestrzeń. Oczywiście za stosowną opłatą.

Teraz z kolei serwis AllThingsD raportuje, że Microsoft nie może porozumieć się z Apple również w sprawie opłat za nabywanie subskrypcji do usługi Office 365. Funkcja ma być dostępna w pakiecie Office dla iOS, który bez tej opcji będzie umożliwiał jedynie otwierania dokumentów, ale już bez sposobności edycji. Jeśli obie firmy nie porozumieją się w tej kwestii, to pakietu Office na iPadzie szybko zapewne nie zobaczymy…

Apple niestety jest nieugięte. Dobrym przykładem jest Amazon, który tak zmodyfikował aplikację Kindle dla iOS, iż zakup książek odbywa się bezpośrednio od giganta rynku e-commerce, a nie w systemie In App, a więc wewnątrz programu.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij