Udostępnij
Tweetnij

10 najlepszych aplikacji miesiąca na Androida [grudzień 2016]

Za nami koniec 2016 roku, a jego ostatni miesiąc – grudzień, przyniósł nam kilka ciekawych pozycji w sklepie Google Play, którymi warto się zainteresować. Z tego też powodu zapraszam was do ostatniego w tym roku podsumowania najlepszych aplikacji mijającego miesiąca dla systemu Android. Zaczynajmy!

Za nami koniec 2016 roku, a jego ostatni miesiąc – grudzień, przyniósł nam kilka ciekawych pozycji w sklepie Google Play, którymi warto się zainteresować. Z tego też powodu zapraszam was do ostatniego w tym roku podsumowania najlepszych aplikacji mijającego miesiąca dla systemu Android. Zaczynajmy!

1. Zaufane kontakty

unnamedV467SWPH

Zaufane kontakty są nową aplikacją od Google, której celem jest dbanie o to, aby członkowie rodziny byli poinformowani o możliwym znajdowaniu się w niebezpieczeństwie. Ogólnie rzecz biorąc, program jest bardzo prosty w użyciu – dodajemy zaufane kontakty i zamykamy apkę, która od tej pory sprawdza stan naszego urządzenia oraz lokalizację w momencie, kiedy nasz sprzęt nie odpowiada na ekranach naszych bliskich. Tytuł jest niesamowicie przydatny w relacji rodzic – dziecko, jednak trzeba pamiętać, że osoba po drugiej stronie musi zaakceptować prośbę o dodanie się do zaufanych kontaktów oraz prośbę o ewentualne udostępnienie lokalizacji.

playstore1

2. Gboard

gboard

Gboard jest to ciekawe połączenie dotychczasowej klawiatury znajdującej się m.in. w Nexusach z wyszukiwarką Google. Rozwiązanie jest to na tyle przydatne, że pozwala nam podczas konwersacji ze znajomymi odnajdywać informacje w sieci bez potrzeby wychodzenia z okna rozmowy. Aplikacja w bardzo intuicyjny dostarcza nam kompletu informacji na temat szukanej przez nas frazy oraz pozwala udostępniać je w wygodnej formie dla współrozmówcy.

playstore1

3. Energy Bar

energybar

Energy Bar jest aplikacją nawiązującą bezpośrednio do modyfikacji Androida z końca minionej dekady. Umożliwia nam ona wyświetlenie nad belką powiadomień poziomej linii informującej nas o ilości pozostałej energii w ogniwie urządzenia. Oprócz tego, podczas samego ładowania urządzenia wyświetlana jest animacja, która nadaje naszemu urządzeniu trochę więcej blasku. Niezbędnik dla osób lubiących gadżety.

playstore1

4. Contextual App Folder

caf

Contextual App Folder jest jedną z najciekawszych pozycji na dzisiejszej liście. Aplikacja ta pozwala na stworzenie inteligentnych folderów, które zależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy, będą podpowiadać nam różne aplikacje, których możemy użyć w danej sytuacji. Program można zaprogramować np. w ten sposób, aby po podłączeniu słuchawek wyświetlał aplikacje multimedialne, a po wykryciu korzystania z sieci komórkowej pozycje, z których zwykle korzystamy poza domem. Tytuł może stać się niezbędnikiem osób ceniących sobie minimalizm, ponieważ pozwala ograniczyć ilość ikon na pulpicie do praktycznego minimum.

playstore1

5. Frame – Wallpapers

frames-wallpapers

Każdy lubi ładne tapety, dlatego też Frame – Wallpapers jest pozycją, która powinna wpasować się w gusta naszych czytelników. Aplikacja ta w minimalistyczny sposób przedstawia zbiory najlepszych (według autora) zdjęć natury oraz architektury. Dzięki funkcji „tapety dnia” możemy każdego dnia cieszyć się innym tłem ekranu, a wielkim plusem całości jest to, że bazuje na pracach umieszczanych na stronie Unsplash, gdzie fotografie umieszczane są za darmo w wysokich rozdzielczościach.

playstore1

6. Cortana 2.0

cortana

Cortana w przeciągu tego miesiąca zyskała naprawdę solidną aktualizację, dzięki czemu w wersji programu zawitała wreszcie dwójka na froncie. Co nowego? Po pierwsze interfejs został znacznie uproszczony, pasując teraz zarówno do stylu Androida, jak i przemycając trochę myśli technicznej programów pisanych pod mobilnego Windowsa. Po drugie – możliwość podpięcia asystenta pod konto Microsoft, aby korzystać z pełni możliwości sparowania urządzenia z Androidem z ekosystemem korporacji z Redmond. Co za tym idzie, aplikacja staje się coraz bardziej rozbudowaną i myślę, że naprawdę warto z niej skorzystać. Cortana nie jest dostępna w Polsce, ale można ją pobrać z APK Mirror.

7. ExaGear Strategies

exagear

ExaGear jest emulatorem pozwalającym na uruchamianie mniej wymagających lub po prostu starych gier z komputerów z systemem Windows na urządzeniach z Androidem. Idea programu jest prosta – zainstaluj emulator, użyj własnych plików z grą i rozpocznij grę w swoje ulubione gry retro, które nie zostały wydane w wersji mobilnej. Z ciekawszych tytułów oficjalnie wspieranych przez program, znajdziemy m.in. Civilization 3, Disciples 2, Panzer General 2 oraz Heroes of Might and Magic 3. Przez pierwsze trzy dni aplikacja jest darmowa, następnie należy zakupić subskrypcje na jej używanie, która to kosztuje 29,99 USD, co jest ceną zaporową, jednak patrząc na to, w jak dobry sposób całość działa wydaje mi się, że znajdzie się ktoś chętny na tak specyficzny kawałek kodu.

playstore1

8. Posture

posture

Posture jest ciekawym programem, stworzonym z myślą o niesieniu pomocy użytkownikom, którzy według wyliczeń zerkają w ekrany swoich urządzenia średnio 85 razy dziennie. Powoduje to, że ich kręgi szyjne są przez cały dzień pod sporym obciążeniem, które to może negatywnie wpływać na ich posturę. Ideą aplikacji jest zatem to, aby stale rejestrowała, w jakiej pozycji względem naszych oczu znajduje się urządzenia i w momencie, kiedy telefon wyjdzie poza ustaloną strefę komfortowego ułożenia szyi, poinformuje nas o tym.

playstore1

9. FastKey Launcher

fastkey

FastKey jest niesamowicie ciekawym launcherem, który wykorzystuje ideę interfejsu graficznego Nokii znajdującego się m.in. w tablecie Nokia N1, gdzie, aby odnaleźć coś w urządzeniu wystarczyło narysować palcem pierwszą literę lub cyfrę interesującej nas rzeczy. FastKey wykorzystuje tę ideę, dodając na ekranie klawiaturę i usuwając samo rysowanie, dając nam prosty sposób na wyszukiwanie treści, a co za tym idzie, dostajemy pod swoje palce aplikację, która nie dość, że działa niesamowicie szybko, to do tego wygląda unikatowo pod względem funkcjonalnym od innych tego typu pozycji.

playstore1

10. Blur Wallpaper

blur

Blur Wallpaper jest świetnym przykładem użycia popularnego w dzisiejszym świecie grafiki komputerowej efektu rozmazywania obrazu w aplikacji na Androida. Dzięki względnie minimalistycznemu wyglądowi oraz prostych w zrozumieniu mechanizmach pozwala na tworzenie zapierających dech w piersiach tapet bez konieczności korzystania z komputera i profesjonalnych programów do obróbki graficznej.

playstore1

Na poniższym filmie obejrzysz najlepsze aplikacje z 2016 roku

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij