Udostępnij
Tweetnij

Samsung- aplikacja Gear VR przyczyną szybko wyczerpującej się baterii

Użytkownicy telefonów firmy Samsung donoszą, że mają problem z szybko wyczerpującą się baterią w swoich urządzeniach. Twierdzą, że przyczyna tkwi w aplikacji Gear VR od Oculusa.

Użytkownicy telefonów firmy Samsung donoszą, że mają problem z szybko wyczerpującą się baterią w swoich urządzeniach. Twierdzą, że przyczyna tkwi w aplikacji Gear VR od Oculusa.

Posiadacze smartfonów Samsung Galaxy S7, S7 Edge oraz S6 Edge narzekają na ostatnią aktualizację swoich urządzeń. Przyczyna? Jak twierdzą – po uaktualnieniu bateria w ich telefonach zaczęła nagle bardzo szybko się wyczerpywać, a urządzenia potwornie się przegrzewały. Jeden z posiadaczy smartfona koreańskiego producenta twierdzi, że zaraz po aktualizacji poziom baterii w jego telefonie podczas normalnego używania spadł ze 100 % do 86% w ciągu zaledwie 15 minut. W godzinę później poziom ten wynosił już 57%, co jest sporym spadkiem.

Samsung Gear VR

Jeden z użytkowników serwisu Reddit zauważył, że przyczyną spadku była aktualizacja aplikacji Gear VR, jaką wprowadził Oculus. Potwierdził, że po jej odinstalowaniu nagle problem z szybko wyczerpującą się baterią w urządzeniu zniknął. Sprawa została już także zgłoszona do Samsunga.

Jeśli jesteście w posiadaniu smartfona Samsung Galaxy S7, S7 Edge, S6 Edge lub innego urządzenia firmy Samsung i zauważyliście, że po ostatnim uaktualnieniu bateria w Waszym smartfonie wyczerpuje się znacznie szybciej, niż można się tego spodziewać, możecie odinstalować aplikację Gear VR. Oczywiście, jeśli z niej nie korzystacie. W innym przypadku należy cierpliwie czekać, aż koreański gigant zajmie się naprawą wspomnianego problemu.

Źródło: TechTimes

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij