Udostępnij
Tweetnij

Huawei pracuje nad nowym systemem operacyjnym na smartfony

Abigail Brody potwierdziła w rozmowie z The Information, że Huawei pracuje nad nowym systemem operacyjnym na urządzenia mobilne. Brody pracowała uprzednio dla Apple. Teraz zajmie się wyglądem EMUI oraz nowym projektem chińskiej firmy.

Abigail Brody potwierdziła w rozmowie z The Information, że Huawei pracuje nad nowym systemem operacyjnym na urządzenia mobilne. Brody pracowała uprzednio dla Apple. Teraz zajmie się wyglądem EMUI oraz nowym projektem chińskiej firmy.

Apple ma własny system operacyjny – iOS. Jego największym konkurentem jest Android, ale może się wkrótce okazać, że Google straci jednego „klienta”. I to nie byle jakiego. Według najnowszych informacji nad własnym systemem operacyjnym na urządzenia mobilne pracuje Huawei. Informacja, oczywiście, nie jest oficjalna, jednak według serwisu The Information wieści potwierdzają trzy zaufane źródła, a wśród nich nowy nabytek Chińczyków.

emui

Z informacji wynika, że Huawei nie chce opierać się już na Androidzie. Podobno całość prac nad nowym systemem przeprowadzana jest gdzieś w Skandynawii. Sprawą mają zajmować się podobno byli pracownicy Nokii. Chwilowo projekt jeszcze raczkuje, więc nie można jeszcze mówić o konkretach, jednak swój wkład w produkcję ma mieć również zatrudniona niedawno Abigail Brody, zajmująca się poprzednio interfejsem użytkownika w firmie Apple.

Co ma oficjalnie robić nowa pracowniczka? Jak twierdzą Chińczycy – ma pracować nad tym, by nakładka Huawei na ich urządzeniach wyglądała mniej jak… interfejs iPhone’ów. Chodzi tutaj o nakładkę EMUI, która powoduje, że w telefonach Huawei nie mamy standardowego rozgraniczenia pomiędzy ekran domowy i menu aplikacji, jak to jest w przypadku urządzeń od Apple’a. Brody ma pracować nad nową wersją EMUI – zmianom mają ulec ikony czy kolory oraz ogólny wygląd interfejsu użytkownika, który ma opierać się bardziej na Material Design.

Sama Brody nie skomentowała w rozmowie z The Information planów Huawei związanych z produkcją nowego systemu, jednak potwierdziła jego istnienie. Powiedziała też, że spotkanie z ekipą pracującą nad nowym projektem planowane jest na sierpień.

Źródło: TheInformation

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij