Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi buduje nową siedzibę w Wuthan

Xiaomi już od dawna współpracuje z przedstawicielami miasta Wuthan. To tam rok temu firma wybudowała swoją placówkę. Okazuje się, że współpraca idzie bardzo dobrze, bo Xiaomi właśnie poinformowało, że zamierza tam otworzyć również dużą siedzibę. Będzie to centrum badawczo-rozwojowe. Budowa potrwa 2-3 lata.

Xiaomi buduje nową siedzibę. Tym razem jako miasto wybrało Wuhan. Firma będzie budować tam centrum badawczo-rozwojowe przez wzgląd na obecność wielu uniwersytetów w regionie. W kampusie ma się pomieścić w sumie 10 tysięcy pracowników. Nowy projekt skupi się wyłącznie na technologii sztucznej inteligencji.

– Wuhan jest idealny dla centrum badawczo-rozwojowego, ponieważ jest on dogodnie zlokalizowany w centralnych Chinach i ma bogate zasoby talentów dzięki renomowanym uniwersytetom zlokalizowanym w regionie. Planując budowę głównej siedziby liczącej do 10 000 pracowników, Xiaomi chce zbudować Wuhan jako nowe centrum w erze sztucznej inteligencji – powiedział CEO firmy, Lei Jun.

Xiaomi wybuduje siedzibę w Wuthan, a Huawei też uciekło z wielkiego miasta

Xiaomi jednak nie tworzy tam swojego nowego budynku bez przyczyny. Już dawno rozpoczęło współpracę z tym miastem. W 2017 roku otworzyło tam własne biuro. Teraz siedziba będzie kolejnym przedsięwzięciem. Jest już w budowie, a ta ma potrwać około 2-3 lata. Po zakończeniu firma zacznie zatrudniać nowych pracowników. Zaoferuje nawet 30000 juanów premii za przeniesienie, a także pomoże im uzyskać mieszkanie na miejscu.

To nie jest jednak odosobniony przypadek. Inne potężne korporacje również uciekają z takich miast jak Shenzhen. Przykładem może być chociażby Huawei, który postanowił przenieść się do Guangdong. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Inne miasta postanowiły dawać bardzo dogodne warunki w przypadku przeniesienia.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z października

Źródło: Technode

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij