Udostępnij
Tweetnij

Bixby 2.0 z Galaxy Note 9 będzie współpracować z aplikacjami firm zewnętrznych

Samsung Galaxy Note 9 ma otrzymać Bixby 2.0. Najnowsza wersja asystenta została już oficjalnie potwierdzona przez Koreańczyków. Teraz pojawiają się nowe informacje na temat kolejnych funkcji asystenta. Jak się okazuje, Bixby 2.0 będzie mógł nie tylko włączać aplikacje zewnętrznych firm, jak to było do tej pory, ale będziemy mogli je w pełni obsługiwać wewnętrznie z pomocą głosu.

Samsung Galaxy Note 9 zadebiutuje z Bixby 2.0, co potwierdziła sama koreańska firma. Nowa wersja asystenta ma mieć wiele ciekawych funkcji. Teraz dowiedzieliśmy się z plotek o nowej. Jak mówią najnowsze informacje, asystent ma współpracować z aplikacjami firm zewnętrznych.

Bixby, wywołany teraz na urządzeniach Samsunga, potrafi uruchomić aplikację zewnętrzną, ale nie może w niej nic zrobić. Jak mówią najnowsze doniesienia, ma się to zmienić w najnowszej wersji z numerem 2.0. Ma ona wprowadzać opcję obsługi wewnętrznej danej aplikacji zewnętrznej. Innymi słowy – do tej pory nie byliśmy w stanie obsługiwać głosem chociażby Spotify. Z Galaxy Note 9 ma się to jednak zmienić.

Czy dana aplikacja otrzyma obsługę asystenta Samsunga będzie zależało jednak wyłącznie od deweloperów. Raport z Korei Południowej mówi, że Samsung zaoferuje API i SDK programistom, którzy chcą umożliwić Bixby 2.0 wykonywanie zadań w aplikacjach. Biorąc pod uwagę, że asystent jest stałym elementem flagowych smartfonów koreańskiej firmy, z pewnością niejedna firma się na to skusi.

Bixby 2.0 z Samsung Galaxy Note 9 z szybszym czasem reakcji

Bixby 2.0 będzie miał, jak mówi Samsung, szybszy czas reakcji i ulepszone funkcje sztucznej inteligencji. Udoskonalono również możliwość dostarczania spersonalizowanych informacji na podstawie danych użytkownika. Samsung już jakiś czas temu informował, że Bixby będzie teraz otwarte na programistów, którzy chcą zintegrować asystenta głosowego ze swoimi aplikacjami. Od teraz pakiet oprogramowania do tworzenia głosowego asystenta głosowego Bixby będzie dostępny w prywatnej wersji beta dla wybranych deweloperów. Z czasem będzie udostępniany większej liczbie deweloperów, co ostatecznie sprawi, że stanie się otwarty dla wszystkich. Samsung zapowiedział, że w najbliższych dniach wprowadzi kompatybilność z asystentem w wybranych telewizorach w USA i Korei.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z czerwca

Źródło: Sammobile

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij