Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi: wszystkie smartfony z Oreo dostaną LDAC. Co to jest?

Xiaomi ma zamiar dodatkowo wprowadzić nową, świeżą technologię do swoich urządzeń. Pojawi się ona jedynie na tych smartfonach, na których jest zainstalowany system Android 8.0 Oreo lub nowszy. Jak donoszą media, takie urządzenia będą wspierały technologię LDAC od Sony. Aktualnie jest ona dostępna jedynie w wersji deweloperskiej.

Xiaomi wprowadza coraz więcej nowych, ciekawych funkcji do swoich urządzeń. I tym razem posiadacze sprzętów działających pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo lub nowszego będą zadowoleni z nowych zmian. Można się spodziewać, że te urządzenia będą wspierały LDAC. To technologia, którą zaprezentowała firma Sony.

Jak donosi serwis MyDrivers, posiadacze smartfonów od Xiaomi, które mają zainstalowany system Android 8.0 Oreo czy nowszy będą mogli liczyć wsparcie dla technologii LDAC. Aktualnie jest ona dostępna jedynie w wersji deweloperskiej. Jeśli chcecie taką opcję wypróbować, radzimy wam zainstalować taką wersję. Wiadomo jednak, że trafi ona również do stałej wersji. Nie potwierdzono jednak, kiedy dokładnie to nastąpi.

LDAC na smartfonach Xiaomi znacznie poprawi jakość dźwięku dla tych, którzy lubią słuchać muzyki na słuchawkach bezprzewodowych

LDAC to technologia, którą stworzyło Sony. Technologia pozwala na odtwarzanie dźwięków w jakości zbliżonej do dźwięku o wysokiej rozdzielczości przy maksymalnej szybkości transmisji danych, która wynosi 990 kb/s. LDAC umożliwia trzykrotnie większe przesyłanie danych niż Bluetooth. W znacznym uproszczeniu oznacza to po prostu lepszą jakość dźwięku np. dla użytkowników, którzy słuchają muzyki na słuchawkach bezprzewodowych. Na liście urządzeń są też między innymi walkmany. Technologia jest też bardzo przydatna, kiedy lubimy słuchać dźwięku w wysokiej jakości na głośnikach bezprzewodowych.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – czerwiec 2018

Źródło: XDA Developers

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij