Udostępnij
Tweetnij

Android P ujawnia tajemnice tuż przed Google I/O 2018

Android P zostanie zaprezentowany już niedługo, bo za kilka godzin. Oficjalna prezentacja ma nastąpić podczas konferencji Google I/O 2018. Już teraz jednak jeden z użytkowników postanowił upublicznić zrzuty ekranu po zainstalowaniu nowej wersji systemu operacyjnego. Pojawiają się tu gesty, a także opcja zapobiegania dzwonienia dzwonkiem.

Android P DP2 w wersji beta mógł wyciec dzięki jednemu z użytkowników. Choć pojawiło się już sporo nieoficjalnych informacji, wciąż nie wiadomo o nim zbyt wiele. Wieści mówią, że Androida 9.0 zobaczymy podczas dzisiejszej konferencji Google I/O 2018. Na kilka chwil przed wydarzeniem jeden z użytkowników uruchomił jednak nową wersję systemu na swoim urządzeniu, zrobił zrzuty ekranu i podzielił się nimi ze światem.

Android P DP 2 Google I/O 2018

Jedną z najbardziej oczywistych zmian jest dodanie gestów do nawigacji. Dostępne jest nowe ustawienie przycisku przesuwania w górę na ekranie głównym, umożliwiające aktywację gestu. Po jego włączeniu przycisk podglądu znajdujący się z prawej strony znika. Zgodnie z tekstem przesunięcie w górę przełącza aplikacje, a kolejne przesunięcie w górę wyświetla wszystkie aplikacje. Może to oznaczać, że jednym przesunięciem przełączamy się do poprzedniej aplikacji, a drugim otwieramy nowy interfejs przełączania aplikacji (możliwie szufladę).

Android P DP 2 Google I/O 2018

Android P z nowymi ustawieniami?

Android P wprowadza również dwa inne ustawienia. Jednym z nich jest zapobieganie dzwonienia, które umożliwia zatrzymanie dzwonienia telefonu poprzez jednoczesne naciśnięcie przycisku zasilania i zwiększania głośności. Drugim jest akumulator adaptacyjny, który ogranicza wyczerpywanie baterii przez rzadko używane aplikacje.

Android P DP 2 Google I/O 2018

Android P to wciąż zagadka, jednak więcej o systemie dowiemy się już za kilka godzin. Wspomniane zrzuty ekranu zaprezentowane przez jednego z użytkowników to wciąż jedynie przecieki. Bardzo możliwe, że jest to tylko specjalnie stworzona wersja w Photoshopie. Czy okażą się prawdziwe dowiemy się już niedługo. Start keynote otwierającego konferencję Google I/O 2018 przewidziano na 19:00 naszego czasu.

Android P DP 2 Google I/O 2018

Zobacz również: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

Źródło: AP

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij