Udostępnij
Tweetnij

Android P to Android 9.0 Popsicle? Google może uchylać rąbka tajemnicy

Android P to wciąż wielka tajemnica. Google nie chce na ten czas wiele ujawniać. Powstrzymało się również z ujawnianiem nazwy. Najnowsza seria tapet, którymi pochwaliła się firma z Mountain View zdaje się sugerować, że nazwą dla kolejnej wersji systemu na nasze smartfony i tablety będzie Android Popsicle.

Android P wciąż nie ma jeszcze ustalonej nazwy, ale jest już wiele pomysłów. Nieco światła na sytuacje może rzucać nowy zestaw tapet, którymi podzieliło się Google. Sugeruje on, że nazwą dla nowej wersji systemu będzie Android Popsicle.

Android P to jedynie nazwa bazowa. Za kilka miesięcy Google zapewne ujawni pełne nazewnictwo. Wiemy jedno – z całą pewnością nowa nazwa będzie związana ze słodkościami. Firma z Mountain View tradycyjnie już używa takich nazw dla kolejnych wersji swojego systemu. Choć w przypadku P jeszcze jej nie poznaliśmy, kalifornijski gigant mógł wiele ujawnić najnowszymi tapetami, które pojawiły się na Instagram Stories. Na jednym z obrazków widać wiele lodów na patyku, które w języku angielskim nazywają się Popsicle. Być może to jednak jedynie przypadek, bo lody wpasowują się w wakacyjną tematykę tapet. Z drugiej strony Google już wcześniej lubiło się z nami droczyć. Wśród proponowanych nazw pojawiały się miedzy innymi: Pineapple Cake, to Pepsi, Parfait, Poptart, Pancake, Pumpkin Pie, a nawet Peanut butter.

Android P z wieloma nowościami

Android 9.0, bo tak pewnie będzie oznaczona nowa wersja następcy Oreo, wprowadzi wiele nowości. Na ten moment Google ujawniło tylko część z nich. Warto tu wspomnieć o nowych interfejsach API 28 poziomu. Następnie mamy wsparcie dla ekranów z wycięciami, które w smartfonach pojawiają się coraz częściej. Nowością są także usprawnione powiadomienia z aplikacji typu komunikatory, wsparcie dla protokołu Wi-Fi IEEE 802.11mc (WiFi RTT), usprawnienia w ART czy optymalizacje dla Kotlina, a to tylko część z nowości. Poniżej możecie obejrzeć wideo opublikowane przez Google’a.

Źródło: PhoneArena

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij