Udostępnij
Tweetnij

MIUI 9 Global Beta ROM wprowadza nowe gesty dla smartfonów Xiaomi

MIUI 9 Global Beta ROM 7.12.28, który Xiaomi udostępniło dziś, wprowadza nowe gesty, które zapożyczono z iPhone’ów X. Można je aktywować na wybranych modelach telefonów, które mają ekrany o proporcjach 18:9. W tym także tańszych z serii Redmi 5. Niestety, dla flagowego Xiaomi Mi Mix 2 uaktualnienie zostało wstrzymane.

MIUI 9 Global Beta ROM 7.12.28, który Xiaomi udostępniło dziś, wprowadza nowe gesty, które zapożyczono z iPhone’ów X. Można je aktywować na wybranych modelach telefonów, które mają ekrany o proporcjach 18:9. W tym także tańszych z serii Redmi 5. Niestety, dla flagowego Xiaomi Mi Mix 2 uaktualnienie zostało wstrzymane.

Xiaomi MIUI 9 tapety

MIUI 9 Global Beta ROM 7.12.28 jest najnowszą, poglądową wersją oprogramowania od Xiaomi, którą udostępniono dziś. Zgodnie z zapowiedziami, uaktualnienie wprowadza nowe gesty do nawigacji, które można wykorzystać w bezramkowcach. Podobne znajdują się w iPhonie X, który nie ma przycisku pod ekranem. Jak je można aktywować? Przede wszystkim trzeba mieć zgodny model smartfona. Obsługa gestów została dodana dla Redmi 5, Redmi 5 Plus, Mi Mix oraz Mi Mix 2. Problem jest jednak taki, że dostępność aktualizacji dla ostatniego z wymienionych została wstrzymana. Najpewniej wynika to z jakiegoś błędu. Podobnie zresztą uczyniono w przypadku Mi 6.

Gesty w MIUI 9 Global Beta ROM 7.12.28 można aktywować na wspomnianych smartfonach pod udaniu się do sekcji Ustawienia i ekranu. Tam można włączyć opcję, która zastąpi przyciski nawigacyjne w dolnej części wyświetlacza. Gest przeciągnięcia palcem z dołu do góry spowoduje powrót do ekranu domowego. Drugim gestem jest przeciągnięcie palcem z dołu i zatrzymanie go na sekundę. To powoduje uruchomienie ostatnich. Jest też przeciągnięcie palcem z lewej strony do prawej. To powoduje powrót do poprzedniej strony.

MIUI 9 Global Beta ROM 7.12.28 nowe gesty Xiaomi

Xiaomi wraz z MIUI 9 Global Beta ROM 7.12.28 wprowadza też inne usprawnienia

MIUI 9 Global Beta ROM w wersji z numerkiem 7.12.28 wprowadza także inne usprawnienia. W oficjalnym wykazie zmian czytamy, że Xiaomi usprawniło aplikację Mi Browser i rozwiązało pewne problemy z WhatsApp. Uaktualnienie można testować na następujących urządzeniach: Mi MIX 2, Redmi Note 4 MTK, Redmi Note 4 Qualcomm/Redmi Note 4X, Mi 6, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max, Mi Max Prime, Mi Max 2, Mi 3, Mi 4, Redmi 3, Redmi 3S, Redmi Note 3 Qualcomm, Redmi Note 3 Special Edition, Redmi Note 2, Redmi 4/4X oraz Redmi 4A.

Nowe gesty zapewne za jakiś czas zostaną udostępnione wraz ze stabilną aktualizacją MIUI 9. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi. Pewnie nieprędko, bo najpierw firma będzie chciała uzyskać opinie o nowej funkcji. Dopiero potem zdecyduje się na wprowadzenie takich opcji dla wszystkich użytkowników. Linki do ROM-ów w wersji beta znajdziecie w źródle. Jeśli wcześniej testowaliście poglądowe wersje oprogramowania, to uaktualnienie można pobrać drogą OTA.

źródło: forum MIUI

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij