Udostępnij
Tweetnij

Sony Xperia XZ i Xperia XZs dostają system Android 8.0 Oreo

Sony Xperia XZ i Xperia XZs to kolejne smartfony Japończyków, które załapały się na aktualizację do systemu Android 8.0 Oreo. Uaktualnienie dla obu modeli jest już wdrażane i bazuje na oprogramowaniu z aktualnymi, listopadowymi poprawkami bezpieczeństwa. Nowy firmware oznaczony jest ciągiem znaków 41.3.A.0.401.

Sony Xperia XZ i Xperia XZs to kolejne smartfony Japończyków, które załapały się na aktualizację do systemu Android 8.0 Oreo. Uaktualnienie dla obu modeli jest już wdrażane i bazuje na oprogramowaniu z aktualnymi, listopadowymi poprawkami bezpieczeństwa. Nowy firmware oznaczony jest ciągiem znaków 41.3.A.0.401.

Sony Xperia XZ Android 8.0 Oreo

Dziś z rana wspominaliśmy wam, że HMD Global udostępniło system Android 8.0 Oreo dla właścicieli smartfona Nokia 8. Sony nie jest gorsze, bo w rzeczywistości ma już kilka modeli Xperii w ofercie, które pracują pod kontrolą tej wersji platformy. Teraz nadszedł czas na aktualizację dla użytkowników kolejnych modeli. Tym razem update dostają osoby mające telefony Xperia XZ oraz XZs.

Sony Xperia XZ i Xperia XZs otrzymują właśnie nowy firmware, który zmienia numer oprogramowania z 41.2.A.7.76 na 41.3.A.0.401. Aktualizacja waży około 1,2 GB i jest dystrybuowana drogą OTA. To oznacza, że w celu jej instalacji nie jest wymagany komputer. System zawiera aktualne, listopadowe poprawki bezpieczeństwa od Google’a. W oficjalnym wykazie zmian można znaleźć następujące informacje:

 • Przypomnienia – nowa funkcja, która ma przypominać o nieukończonych zadaniach, jak rozpoczętych wiadomościach e-mail.
 • Akcje Xperia – sugerowane ustawienia, które bazują na podstawie tego, co uczy się telefon o użytkowniku.
 • Przebudowano skróty aplikacji, które można wywołać dłuższym przytrzymaniem palca na ikonce.
 • Inteligentne zaznaczanie tekstu.
 • Autouzupełnianie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Sony ujawniło własne plany związane z aktualizacją do systemu Android 8.0 Oreo niedługo po tym, jak zapowiedziało go Google. Xperia XZ1 i XZ1 Compact były jednymi z pierwszych telefonów, które trafiły na rynek z nowym oprogramowaniem. Lista smartfonów oczekujących na aktualizację jest jednak znacznie dłuższa. Docelowo mają to być modele, które znajdziecie poniżej.

Sony udostępni system Android 8.0 Oreo dla tych smartfonów Xperia

 • XZ Premium
 • XZs
 • XZ
 • X
 • X Performance
 • X Compact
 • XA1
 • XA1 Ultra
 • XA1 Plus

Sony niedługo powinno udostępnić nową aktualizację dla Xperii X Performance. Ten model powinien otrzymać Androida 8.0 Oreo w bardzo niedługim czasie. Potem update powinien zacząć trafiać na pozostałe modele z listy. Z wyjątkiem tych, które już otrzymały nowe oprogramowanie. Niestety, rollout uaktualnień przebiega etapami i te nie są od razu dostępne na wszystkich rynkach. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż telefon zgłosi dostępność aktualizacji.

źródło: Xperiablog

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij