Udostępnij
Tweetnij

Galaxy S8 i S8+ dostają trzecią betę systemu Android 8.0 Oreo

Samsung już od jakiegoś czasu prowadzi na wybranych rynkach program pilotażowy systemu Android 8.0 Oreo dla smartfonów Galaxy S8 i S8+. Dziś użytkownicy, którzy dołączyli do beta testów, otrzymali trzecią, poglądową wersję aktualizacji. Ta wprowadza bardzo dużo poprawek dla różnych błędów. Pojawiła się także nowa funkcja.

Samsung już od jakiegoś czasu prowadzi na wybranych rynkach program pilotażowy systemu Android 8.0 Oreo dla smartfonów Galaxy S8 i S8+. Dziś użytkownicy, którzy dołączyli do beta testów, otrzymali trzecią, poglądową wersję aktualizacji. Ta wprowadza bardzo dużo poprawek dla różnych błędów. Pojawiła się także nowa funkcja.

Samsung Galaxy S8 Android 8.0 Oreo

Samsung już przygotowuje aktualizację do systemu Android 8.0 Oreo dla smartfonów Galaxy S8 i S8+. Program pilotażowy uruchomiono na początku listopada. Wtedy producent udostępnił na wybranych rynkach pierwszą betę oprogramowania. Drugą oddano testerom kilka dni później, a teraz nadszedł czas na trzecią wersję poglądową.

Galaxy S8 i S8+ biorące udział w oficjalnym programie beta testów już otrzymują uaktualnienie, które wprowadza firmware kończący się ciągiem znaków ZQKG. Aktualizacja dystrybuowana drogą OTA waży około 620 megabajtów i wprowadza przede wszystkim poprawki błędów. W wykazie zmian na smartfonach pojawia się informacja o dodaniu listopadowych poprawek bezpieczeństwa oraz usprawnieniach dla Bluetooth. Bardziej szczegółowy wykaz zmian znajduje się w aplikacji Samsung Members.

Samsung dodał w systemie Android 8.0 Oreo beta 3 dla Galaxy S8 nową funkcję. To opcja, która pozwala ukryć powiadomienia z aplikacji działających w tle. Następnie producent wymienia wiele poprawek błędów i te obejmują m.in. AOD, braku możliwości uruchomienia aparatu na ekranie blokady czy związanych z zamykaniem się TouchWiza w przypadku próby zmiany motywu. Oczywiście, jest tego więcej i informacje na ten temat znajdziecie poniżej (w j. angielskim).

Samsung Galaxy S8 Android 8.0 Oreo beta 3

Plotki zakładały, że Samsung może uruchomić program beta testów Androida 8.0 Oreo także w Polsce. Niestety, na razie nic takiego się nie wydarzyło i możliwe, że informacje były nieprawidłowe. To oznacza, że właściciele flagowców z kraju pewnie jednak nie będą mogli przetestować poglądowej wersji oprogramowania i będą musieli czekać na finalne wydanie, a to prędko nie zostanie udostępnione.

Finalny Android 8.0 Oreo dla Galaxy S8 pewnie dopiero na początku 2018 roku

Samsung nie będzie spieszyć się z wydaniem finalnej wersji aktualizacji do systemu Android 8.0 Oreo dla Galaxy S8 i S8+. Firma będzie chciała mieć pewność, że przed premierą dla wszystkich oprogramowanie będzie pozbawione jak największej ilości błędów. Dlatego rollout sfinalizowanej aktualizacji rozpocznie się pewnie dopiero na początku przyszłego roku. W przypadku Nougata dla Galaxy S7 i S7 edge było podobnie. Uaktualnienie w Polsce pojawiło się jeszcze później, bo dopiero pod koniec lutego.

źródło: Sammobile

Marcelina Poznańska

Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij