Samsung rusza z pracami nad systemem Android 8.0 Oreo dla Galaxy S8

Marcelina Poznańska, 2017-09-09 17:22
0

Samsung każe czekać użytkownikom smartfonów Galaxy S8 i Galaxy S8+ na aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Na pocieszenie jest fakt, że prace nad uaktualnieniem już zainaugurowano, o czym raportuje Sammobile. Co nie zmienia faktu, że właściciele tegorocznych flagowców będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Samsung Galaxy S8 Android 8.0 Oreo

Samsung to jeden z tych producentów smartfonów, który nie spieszy się z wydawaniem aktualizacji. Ma to poniekąd także dobre strony. Firma chce mieć pewność, że udostępniane przez nią oprogramowanie jest pozbawione błędów i zapewni stabilne działanie telefonów. Jeśli macie Galaxy S8 czy S8+, to zapewne już wypatrujecie systemu Android 8.0 Oreo, prawda? Dobra informacja jest taka, że prace nad oprogramowaniem już się rozpoczęły!

Sammobile raportuje, powołując się na własne, sprawdzone w przeszłości źródła, że Samsung już opracowuje aktualizacje do Androida Oreo dla smartfonów Galaxy S8 i S8+. Obecne wersje firmware oparte na nowym Androidzie dla tych telefonów oznaczone są ciągiem znaków G950FXXU1BQI1 dla mniejszego modelu i G955FXXU1BQI1 dla większego. Teraz pytanie: kiedy uaktualnienia zostaną publicznie udostępnione?

Samsung nieprędko udostępni dla Galaxy S8 system Android 8.0 Oreo

Galaxy S8 i Galaxy S8+ z pewnością prędko systemu Android 8.0 Oreo nie otrzymają. Niestety, na aktualizację trzeba będzie jeszcze poczekać tygodniami. Samsung zapewne najpierw uruchomi na wybranych rynkach publiczny program beta testów i dopiero po jego zamknięciu zacznie udostępniać aktualizację dla wszystkich. W przypadku modeli S7 i S7 edge aktualizacja do Androida Nougat została wydana dopiero w tym roku, a program pilotażowy zamknięto w grudniu. Kto wie, czy w przypadku testów Oreo nie będzie podobnie. Nic nie można wykluczyć.

W Polsce pewnie poczekamy jeszcze dłużej

Samsung nie będzie spieszył się z aktualizacją i kto wie, czy w Polsce nie poczekamy sobie na dostępność znacznie dłużej. W przypadku Nougata aktualizacja dla Galaxy S7 i S7 edge dotarła nad Wisłę dopiero pod koniec lutego tego roku. Android 8.0 Oreo dla Galaxy S8 też może pojawić się na egzemplarzach z polskiej dystrybucji również zimą.

Pamiętajmy również, że S8 i S8+ to nie jedyne smartfony Samsunga, które dostaną system Android 8.0 Oreo. W rzeczywistości aktualizacja zostanie udostępniona dla znacznie większej liczby modeli telefonów. Na pewno trafi na Note’a 8 i kto wie, czy nie nieco wcześniej niż na modele S8. Pewnym jest także, że Oreo dostaną właściciele flagowców z 2016 roku, a jak będzie w przypadku modeli z niższej półki cenowej? O tym przekonamy się dopiero z czasem.

źródło: Sammobile

The following two tabs change content below.

Marcelina Poznańska

Redaktor
Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką od sześciu lat. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.
Android · Samsung · · · · · · · · · ·