Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi ponownie w pierwszej piątce producentów smartfonów

Xiaomi w końcu udało się powrócić do ścisłej czołówki producentów smartfonów. W zeszłym kwartale firma sprzedała 23,2 mln sztuk własnych telefonów i to pozwoliło jej zdeklasować z piątej pozycji inną chińską firmę – Vivo. Xiaomi radzi sobie coraz lepiej i wierzy, że może jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż własnych smartfonów z MIUI.

Xiaomi w końcu udało się powrócić do ścisłej czołówki producentów smartfonów. W zeszłym kwartale firma sprzedała 23,2 mln sztuk własnych telefonów i to pozwoliło jej zdeklasować z piątej pozycji inną chińską firmę – Vivo. Xiaomi radzi sobie coraz lepiej i wierzy, że może jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż własnych smartfonów z MIUI.

Xiaomi Mi Max 2

Xiaomi niegdyś było jednym z największych producentów smartfonów i firma znajdowała się w pierwszej piątce takich firm. Niestety, z czasem zaczęła radzić sobie trochę gorzej i z rankingu wyleciała. Jej miejsca zajęły Oppo i Vivo. Apple wczoraj ujawniło własne wyniki sprzedaży za zeszły kwartał i tym samym pojawiają się pierwsze raporty podsumowujące rynek smartfonów w drugim kwartale tego roku.

Strategy Analytics opublikowało raport, z którego wynika, że Xiaomi udało wskoczyć się do pierwszej piątki producentów smartfonów. Chińczycy sprzedali od kwietnia do końca czerwca 23,2 mln sztuk telefonów i to dało im 6,4% udział w rynku. Chińskie Vivo spadło poza pierwszą piątkę.

Xiaomi smartfony rynek Q2

Oczywiście, liderem rynku smartfonów od lat pozostaje Samsung. Koreańczycy sprzedali prawie 80 mln telefonów i to dało im udział na poziomie aż 22,1%. To prawie dwa razy więcej niż Apple, które sprzedało 41 mln iPhone’ów. Pamiętajmy jednak, że gigant z Cupertino nie ma w ofercie tanich smartfonów, które to ma Samsung. Na trzecim miejscu jest Huawei, które miało niewiele gorsze wyniki od Apple’a. Chińczycy sprzedali w zeszłym kwartale 38,4 mln telefonów z Androidem. Na czwartym miejscu jest Oppo z niespełna 30 mln sprzedanych smartfonów. Z wyliczeń Strategy Analytics wynika, że w zeszłym kwartale na rynek trafiło ponad 360 mln smartfonów. Łączny udział pozostałych producentów wyniósł na rynku dokładnie 41,3% i ci sprzedali razem 148,8 mln smartfonów.

Xiaomi z coraz lepszymi wynikami także w Polsce

Smartfony Xiaomi dostępne są w Polsce od jesieni zeszłego roku. Ich dystrybucją zajęła się w kraju firma ABC Data. Okazuje się, że telefony z MIUI szybko zaskarbiły sobie serca Polaków. Dla przykładu, taki Redmi 3S był jednym z trzech najchętniej kupowanych modeli w naszych sklepach z elektroniką.

ABC Data stara się sukcesywnie wprowadzać do oferty w Polsce kolejne modele, jak ostatnio Xiaomi Mi Max 2 i Mi 6, który to dostępny jest w polskiej przedsprzedaży. Zwiększana jest też widoczność chińskiej marki, czego przykładem może być chociażby otwarcie strefy Mi Zone w warszawskiej Arkadii. Do pełni szczęścia jeszcze brakuje, bo telefony nie są szeroko dostępne wśród naszych operatorów sieci komórkowych, a to tutaj z pewnością odniosłyby największy sukces. Z czasem to jednak powinno się zmieniać i będzie coraz lepiej.

źródło: Strategy Analytics

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij