Udostępnij
Tweetnij

Google wprowadza w Sklepie Play zmiany wizualne w wynikach wyszukiwania

W marcu tego roku część użytkowników Androida dostrzegło zmiany wizualne w wyszukiwarce aplikacji Sklep Play. Teraz Google zaczęło wdrażać je dla wszystkich użytkowników. Zmiany dotyczą pewnych elementów pojawiających się w wynikach wyszukiwania, jak i na kartach wszystkich aplikacji danego dewelopera.

W marcu tego roku część użytkowników Androida dostrzegło zmiany wizualne w wyszukiwarce aplikacji Sklep Play. Teraz Google zaczęło wdrażać je dla wszystkich użytkowników. Zmiany dotyczą pewnych elementów pojawiających się w wynikach wyszukiwania, jak i na kartach wszystkich aplikacji danego dewelopera.

Sklep Play Google Android

Sklep Play ostatnio doczekał się nowej ikonki, którą Google wdrożyło wraz z aktualizacją do wersji z numerkiem 7.8.16. Teraz wdrażane są kolejne zmiany. Dla niektórych nie będzie to jednak nowość. Gigant z Mountain View rozpoczął testować modyfikacje w wyszukiwarce Sklepu Play już w marcu. Teraz jednak funkcja wdrażana jest już dla wszystkich. Co dokładnie się zmienia?

Jeśli w Sklepie Play wpiszecie jakąś frazę i przeprowadzicie wyszukiwanie, to najpierw zobaczycie wyniki, zgadza się? Już tutaj są małe zmiany. Menu z trzema kropkami ma nieco jaśniejszy odcień. Pojawia się też nowa ikonka obok napisu ZAINSTALOWANO (ta trójkątna zamiast torby). Informacja o średniej ocenie użytkowników znajduje się ciut niżej niż wcześniej.

Po wybraniu konkretnej aplikacji i przeskrolowaniu w dół, gdzie znajduje się sekcja Więcej od: nazwa dewelopera, dostrzeżecie powyżej nowy przycisk udostępniania. Białe karty z poszczególnymi aplikacjami na karuzeli nie mają już jasnego tła.

Po dotknięciu przycisku WIĘCEJ pojawia się lista wszystkich aplikacji od danego dewelopera. Przyciski Wszystkie aplikacje i WIĘCEJ przeniesiono z szarej planszy bezpośrednio do modułu z karuzelą wszystkich programów i gier. Na koniec jest jeszcze ekran WIĘCEJ. Jego dotknięcie powoduje wyświetlenie już wszystkich aplikacji danego dewelopera. Widzimy, że u góry znajduje się napis, którego dotknięcie spowoduje powrót do poprzedniego ekranu. Wcześniej były to Moje gry i aplikacje. Wygląd okna ze wszystkimi aplikacjami zmieniono. Teraz Sklep Play nie prezentuje poszczególnych białych prostokątów na szarym tle. Tło po prostu usunięto. Google już wdraża te zmiany. Jeśli jeszcze ich nie widzicie, to zapewne jest to kwestia kilku najbliższych dni, aż też otrzymacie dostęp.

Na poniższym filmie obejrzysz najciekawsze nowe funkcje, które pojawiły się w ostatnim czasie w aplikacji YouTube.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij