Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S8 z Muzyką Google Play jako domyślnym odtwarzaczem

Samsung nawiązał współpracę z Google, w ramach której właściciele urządzeń pierwszej firmy, począwszy od Galaxy S8, otrzymają nowy, domyślny odtwarzacz muzyki, aplikację Muzyka Google Play. Poza tym właściciele sprzętów marki Samsung mogą liczyć na dodatkowe bonusy, w tym możliwość zapisania do 100 tysięcy własnych utworów.

Samsung nawiązał współpracę z Google, w ramach której właściciele urządzeń pierwszej firmy, począwszy od Galaxy S8, otrzymają nowy, domyślny odtwarzacz muzyki, aplikację Muzyka Google Play. Poza tym właściciele sprzętów marki Samsung mogą liczyć na dodatkowe bonusy, w tym możliwość zapisania do 100 tysięcy własnych utworów.

Samsung postanowił rozstać się z własną aplikacją muzyczną i nawiązał współpracę z Google. W jej ramach na nowych urządzeniach Koreańczyków (smartfonach i tabletach) będzie preinstalowana Muzyka Google Play. Nowa aplikacja zastępuje tę autorską od koreańskiego giganta, ale na tym nie koniec. Właściciele sprzętów Samsunga mogą liczyć na podwojony limit dla zapisywania własnych utworów. Normalnie Muzyka Play pozwala na zapisanie w chmurze do 50 tysięcy własnych piosenek. Właściciele urządzeń Koreańczyków będą mogli zapisać do 100 tysięcy własnych utworów, a więc dwa razy tyle co inni.

Samsung Galaxy S8 Muzyka Google Play

Samsung i Google mają też niespodziankę dla klientów, którzy zakupili smartfony Galaxy S8 i Galaxy S8+ oraz tablet Galaxy Tab S3. Te osoby mogą uzyskać bezpłatny dostęp do Muzyki Google Play przez trzy miesiące. W ten sposób można zaoszczędzić prawie 60 złotych. Pamiętajmy również, że podobna promocja obowiązuje jeszcze dla właścicieli innych smartfonów z logo Samsung. Osoby te ciągle mogą aktywować trzymiesięczny dostęp do Muzyki Google Play za darmo. Trzeba jednak się pospieszyć, bo oferta obowiązuje jeszcze tylko tydzień i zakończy się ostatniego dnia tego miesiąca.

Samsung Galaxy S8 z Bixby pozwoli wybierać utwory w aplikacji Muzyka Google Play

Z informacji przekazanych przez giganta z Mountain View wynika również, że nowa aplikacja muzyczna ma integrować się z Bixby. To nowy asystent cyfrowy, który zadebiutował wraz ze smartfonami Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+. Niestety, wspomniana integracja na razie nie została zapewniona, ale to ma ulec zmianie, gdy wszystkie funkcje Bixby zostaną włączone na terenie Stanów Zjednoczonych. Jak dobrze wiemy, obsługa komend głosowych po angielsku na razie nie jest obsługiwana. To zmieni się jeszcze w tym kwartale, gdy Samsung udostępni właścicielom nowych flagowców specjalną aktualizację oprogramowania. Gdy to się stanie, to Bixby pozwoli poleceniami głosowymi włączyć ulubioną muzykę czy też wybrać piosenki na podstawie innych kryteriów (na przykład do tańczenia).

Subskrypcja Muzyki Play to nie tylko dostęp do bazy około 40 mln utworów muzycznych. W ten sposób można też korzystać z usługi YouTube Red. Niestety, ta nie jest dostępna w Polsce i nie wiadomo, kiedy to się zmieni. Pewnie nieprędko.

źródło: Google

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij