Udostępnij
Tweetnij

Android O ma dostać tryb picture-in-picture i wiele więcej

Android O, który zadebiutuje także pewnie pod nazwą Android 8.0, zostanie zaprezentowany w trakcie konferencji Google I/O 2017. W zeszłym tygodniu pojawiły się informacje na temat pewnych nowości, które ma wprowadzić Android O. Teraz serwis 9to5Google opublikował informacje o kolejnych z planowanych funkcji. Wśród nich jest tryb picture-in-picture.

Android O, który zadebiutuje także pewnie pod nazwą Android 8.0, zostanie zaprezentowany w trakcie konferencji Google I/O 2017. W zeszłym tygodniu pojawiły się informacje na temat pewnych nowości, które ma wprowadzić Android O. Teraz serwis 9to5Google opublikował informacje o kolejnych z planowanych funkcji. Wśród nich jest tryb picture-in-picture.

Android O, czyli Android 8.0 zbliża się wielkimi krokami. System zostanie wydany w stabilnej wersji pewnie dopiero w drugiej połowie lata lub wczesną jesienią, ale nieco wcześniej, bo już w maju dowiemy się, co przygotowuje Google i niedługo po tym rozpoczną się publiczne beta testy. Serwis 9to5Google dotarł do pewnych informacji związanych z nowościami, które przygotowuje Google. Zobaczmy, czego można się spodziewać.

Android O ma wprowadzić tryb picture-in-picture

Google wprowadziło tryb picture-in-picture do Androida TV w zeszłym roku. To funkcja, która wcześniej pojawiła się także na iPadach. Android O również ma ją dostać, ale na ten moment nie wiadomo jeszcze, czy będzie ona ograniczona wyłącznie do tabletów. Możliwe, że pojawi się także na smartfonach, ale na razie nie jest to jasne. W ten sposób można uruchamiać zawartość w małym okienku, które można umieścić w dowolnym miejscu na ekranie.

Android O Android 8.0

Android 8.0 ma również wprowadzić odświeżony system dla powiadomień (tak, ponownie), ale tutaj szczegóły nie są znane. Kolejna nowość to plakietki z powiadomień. To rozwiązanie, które doskonale znają użytkownicy systemu iOS. Na ikonkach aplikacji pojawiają się małe czerwone kropki z liczbą, która odpowiada za ilość powiadomień z danej aplikacji. W Androidzie będzie to pewnie działać na podobnej zasadzie.

Kolejna nowość powiązana jest poniekąd z funkcją Copy Less, która pojawiła się we wcześniejszych przeciekach związanych z Androidem O. Ma pojawić się specjalny pasek, który ma w jakimś stopniu integrować się z asystentem Google Assistant. Google w systemie Android O zamierza także ograniczyć aktywność aplikacji w tle. Pewnie podobnie, jak to uczynił ostatnio w przeglądarce Chrome 57 dla desktopów, gdzie zaczęto dławić karty w tle, które zużywają zbyt dużo energii. Mają też pojawić się też adaptacyjne ikonki znane z Pixel Launcher oraz wiele udoskonaleń obejmujących MediaRecorder API. Na końcu źródło wspomina o wielu udoskonaleniach dla przedsiębiorstw, aczkolwiek nie ujawnia konkretnych szczegółów. Być może pojawią się funkcje pokroju Samsung Knox lub podobne.

Android O zostanie pokazany w trakcie konferencji Google I/O 2017. Najpewniej pierwszego dnia tego wydarzenia, czyli 17 maja. Prawdopodobnie dzień później rozpoczną się publiczne beta testy, w ramach których Google udostępni poglądowe wersje Androida 8.0 dla deweloperów aplikacji i innych testerów. Wtedy z nowościami będzie można się zapoznać bliżej.

źródło: 9to5google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij