Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi udostępnia MIUI 8.2 beta 7.3.2. Wprowadza nowy Screen recorder

Xiaomi udostępnia MIUI 8.2 beta 7.3.2. Jest nowa aplikacja do nagrywania ekranu
Xiaomi rozpoczęło w tym tygodniu beta testy kolejnej aktualizacji MIUI 8.2, które rozpoczęto dystrybuować w zeszłym miesiącu. MIUI 8.2 beta w wersji z numerem 7.3.2 zawiera nowe narzędzie do nagrywanie ekranu w smartfonach Xiaomi, aplikację Screen Recorder. Na tym jednak nie koniec.

Xiaomi rozpoczęło w tym tygodniu beta testy kolejnej aktualizacji MIUI 8.2, które rozpoczęto dystrybuować w zeszłym miesiącu. MIUI 8.2 beta w wersji z numerem 7.3.2 zawiera nowe narzędzie do nagrywanie ekranu w smartfonach Xiaomi, aplikację Screen recorder. Na tym jednak nie koniec.

Xiaomi w połowie lutego rozpoczęło udostępniać MIUI 8.2 Global Stable ROM na własne urządzenia. Do tej pory system trafił na następujące urządzenia: Mi Max, Mi Max Prime, Mi 4i, Mi 3, Mi 4, Mi Note, Redmi 1S oraz Redmi Note 4G oraz tabletu Mi Pad 2, a później także na Redmi 2 Prime, Redmi 3, Redmi Note Prime i w tym tygodniu na Mi Mix oraz Mi Note 2. Właściciele wielu modeli, jak chociażby Xiaomi Mi 5 muszą ciągle czekać. Tymczasem Chińczycy rozpoczęli publiczne beta testy nowej wersji oprogramowania.

Xiaomi MIUI 8.2 beta 7.3.2 Screen Recorder nagrywanie ekranu

Xiaomi udostępniło w tym tygodniu MIUI 8.2 Global Beta ROM. Oprogramowanie ma numer 7.3.2 i dostępne jest dla następujących smartfonów: Redmi 2, Redmi 2 Prime, Mi 3, Mi 4, Redmi Note 3 (z procesorem Qualcomma), Redmi Note 3 Special Edition, Redmi Note 4 (z procesorem MediaTeka), Mi 4i, Redmi Note 2, Redmi Note 4G, Redmi Note Prime, Mi Max 32GB, Mi 2/2S, Mi 5, Mi 5s Plus, Mi Note, Redmi 3/Prime, Redmi 3S/Prime i Redmi Note 4 (z procesorem Qualcomma) oraz dla tabletu Mi Pad 2.

Xiaomi MIUI 8.2 Global Beta ROM 7.3.2 – co nowego?

MIUI 8.2 Global Beta ROM w wersji z numerem 7.3.2 wprowadza całkiem sporo udoskonaleń. Najważniejszą nowością jest narzędzie Screen recorder do nagrywania ekranu. O nim jednak szerzej przeczytacie w dalszej części artykułu, bo my już je wypróbowaliśmy w akcji. MIUI 8.2 beta 7.3.2 wprowadza możliwość zmiany nazw dla albumów zdjęć z Galerii. Opcja dostępna jest po dłuższym przytrzymaniu miniaturki czy nazwy albumu.

Xiaomi MIUI 8.2 beta 7.3.2 Galeria

Galeria debiutuje też z niestandardowymi grupami albumów z ludźmi czy możliwością wstrzymywania procesu tworzenia kopii zapasowych. W ustawieniach wprowadzono też oddzielne aktualizacje systemowych aplikacji, a w Notes wprowadzono zmiany wizualne dla współdzielonych zdjęć. Warto też wspomnieć o usunięciu błędu, który objawiał się brakiem możliwości odblokowania telefonu po restarcie z użyciem opaski Xiaomi Mi Band.

Screen recorder, czyli proste nagrywanie ekranu w smartfonach Xiaomi

Screen recorder to nowe narzędzie, które Xiaomi wprowadziło w nowej becie MIUI 8.2. Znajdziecie je w narzędziach (Tools). Jak nietrudno się domyślić, aplikacja pozwala nagrywać filmy z tego, co robicie aktualnie na ekranie. I trzeba przyznać, że Xiaomi całkiem się przyłożyło. Program działa jak należy i nie wymaga dostępu do konta roota.

Xiaomi MIUI 8.2 beta 7.3.2 Screen Recorder nagrywanie ekranu

Screen recorder oferuje wiele opcji z zakresu ustawień. Po pierwsze, można ustalić różne rozdzielczości dla nagrywanych filmów, jak i ich jakość. Po drugie, istnieje możliwość zmiany fps-ów. Po trzecie, można zmienić orientację i źródło dźwięku. Znajdziecie tam też kilka opcji, jak możliwość zatrzymania nagrania po zablokowaniu ekranu czy możliwość pokazania gestów dotyku z użyciem jasnego pola.

Xiaomi MIUI 8.2 beta 7.3.2 Screen Recorder nagrywanie ekranu

Aplikację włącza się poprzez czerwoną ikonkę z kamerką. Wtedy ma ekranie pojawia się mały widżet z czerwonym przyciskiem i napisem Start. Jego dotknięcie rozpoczyna proces nagrywania ekranu. Warto dodać, że ten mały widżet można przenosić w inne miejsce na ekranie i choć cały czas jest widoczny, tak na zarejestrowanych filmach go nie będzie widać.

Xiaomi MIUI 8.2 beta 7.3.2 Screen Recorder nagrywanie ekranu

Linki do ROM-ów z MIUI 8.2 Global Beta ROM 7.3.2 znajdziecie w źródle informacji. Oczywiście, instalacje tego typu oprogramowania zalecamy tylko bardziej zaawansowanym użytkownikom urządzeń Xiaomi. Nasza redakcja nie ponosi żadnej odpowiedzialności w wyniku powstania ewentualnych szkód.

źródło: forum MIUI

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij