Udostępnij
Tweetnij

Android O (8.0) to rzeczywiście Android Oreo?

Google jeszcze nie pisnęło ani jednego słowa na temat ewentualnego nowego systemu, jaki ma zastąpić Android 7.0 Nougat. Motorola ujawniła w minionym roku, że będzie to Android O. Nie wiadomo jednak, czy owo „O” w nazwie będzie oznaczało Oreo. Teraz wiceprezes w dziale Androida może zwiastować nadejście Android Oreo.

Google jeszcze nie pisnęło ani jednego słowa na temat ewentualnego nowego systemu, jaki ma zastąpić Android 7.0 Nougat. Motorola ujawniła w minionym roku, że będzie to Android O. Nie wiadomo jednak, czy owo „O” w nazwie będzie oznaczało Oreo. Teraz wiceprezes w dziale Androida może zwiastować nadejście wersji Android Oreo.

Wydaje się, że Nougat jest stosunkowo młodym systemem. Wbrew pozorom prace nad nim ukończono już latem zeszłego roku, jednak nie został jeszcze wprowadzony na wielu urządzeniach. Nie oznacza to, że Google nie planuje już kolejnego systemu. W połowie minionego roku Motorola przez przypadek zapowiedziała, że Moto G4 Plus otrzyma aktualizację do Androida N oraz O. Wtedy spekulowaliśmy, że będzie to Oreo.

Android Oreo czy żart Lockheimera?

Czy rzeczywiście tak będzie? Jeśli brać pod uwagę nowy wpis, jaki zamieścił wiceprezes działu Android na swoim koncie na Twitterze, może się tak zdarzyć. Hiroshi Lockheimer nie napisał w nim nic konkretnego, ale udostępnił ciekawe wideo przedstawiające tort stworzony z Oreo, czyli popularnych na całym świecie ciasteczek. Być może zatem Lockheimer chciał dać użytkownikom do zrozumienia, jaka będzie nazwa kolejnego systemu.

Należy jednak zaznaczyć, że Lockheimer ma na koncie kilka wpisów, które się nie sprawdzały. Lubi po prostu drażnić się z użytkownikami, choć czasami potrafi dać dobre wskazówki. Aktualnie Google nie mówi nic na temat ewentualnego nowego systemu. Możliwe, że jeszcze długo nie usłyszymy o nim nic konkretnego, ale konkrety powinny zostać przedstawione najpóźniej w trakcie majowej konferencji Google I/O 2017. Kto jednak wie, czy publiczne beta testy nie rozpoczną się wcześniej. Na przykład w marcu, jak to było z Nougatem.

Źródło: Twitter

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij