Udostępnij
Tweetnij

YouTube 12.03 na Androida ujawnia planowane funkcje, w tym tryb PiP

YouTube 12.03 to najnowsza wersja popularnej aplikacji na urządzenia z systemem Android. Google w tej wersji aplikacji nie zaszyło żadnych zmian wizualnych, które można dostrzec gołym okiem. Serwis Android Police prześwietlił jednak kod aplikacji YouTube 12.03, gdzie doszukano się wzmianek na temat planowanych funkcji, w tym trybu Picture in Picture dla Android TV.

YouTube 12.03 to najnowsza wersja popularnej aplikacji na urządzenia z systemem Android. Google w tej wersji aplikacji nie zaszyło żadnych zmian wizualnych, które można dostrzec gołym okiem. Serwis Android Police prześwietlił jednak kod aplikacji YouTube 12.03, gdzie doszukano się wzmianek na temat planowanych funkcji, w tym trybu Picture-in-Picture dla Android TV.

YouTube 12.03 jest już wdrażany na urządzenia z Androidem poprzez Sklep Play i już na samym wstępie warto wspomnieć, że próżno tu szukać zmian widocznych gołym okiem. Tak to jednak często bywa, ale nie oznacza, że Google wcale nie pracuje nad nowymi funkcjami. Przeciwnie i ujawnia to kod aplikacji YouTube z numerkiem 12.03, który prześwietlili redaktorzy Android Police.

YouTube na smartfony

YouTube wprowadzi tryb Picture-in-Picture w Android TV

Najważniejszą nowością wydaje się być implementacja trybu Picture-in-Picture (PiP), czyli możliwości oglądania wideo w zakotwiczonym okienku, gdzie istnieje możliwość przeglądania zawartości usługi. Wskazuje na to flaga widoczna w kodzie aplikacji i dotyczy to wersji aplikacji na urządzenia z systemem Android TV. To wskazuje także na to, że Google wkrótce odświeży YouTube’a na Androida TV, który ostatnio uaktualniony był dziewięć miesięcy temu. Nowa wersja zapewne jest blisko.

YouTube ma wprowadzić AutoOffline

AutoOffline to kolejna ciekawa funkcja, która wkrótce powinna zostać wdrożona. Zastanawiacie się nad tym, co ona umożliwi, zgadza się? Wzmianki w kodzie aplikacji sugerują, że taka funkcja pozwoli na automatyczne wgrywanie pewnych filmów do pamięci urządzenia i te następnie będzie można odtwarzać w trybie offline, a więc bez nawiązanego połączenia z internetem. Taka funkcja jest już dostępna w YouTube Music dla subskrybentów usługi Red i nazywa się Offline Mixtape. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, jak to będzie działać w przypadku wideo. Które filmy będą wybierane? Ile dziennie będzie zapisywanych? Tego na razie nie wiadomo.

YouTube 12.03 ujawnia także opcje powiązane z ankietami, które będą mogli publikować widzom twórcy kanałów. W ten sposób YouTuberzy otrzymają nowe opcje zakresu interakcji z widzami. Android Police wspomina jednak, że funkcja zdaje się nie być jeszcze ukończona, a więc nie ma pewności, że pojawi się już w niedługim czasie.

Nowa wersja aplikacji jest już wdrażana poprzez Sklep Play. Oczywiście, odbywa się to etapami, a więc możliwe, że jeszcze jej nie macie na własnym smartfonie czy tablecie z Androidem. Zawsze jednak możecie sięgnąć po stosowny plik APK (do pobrania stąd). Pamiętając jednak o tym, że aplikacje z niezaufanych źródeł (a więc spoza Sklepu Play) instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność. O innych z planowanych na najbliższy czas funkcji w  aplikacji YouTube na Androida przeczytacie w tym artykule.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij