Android w grudniu: Nougat nadal ledwo widoczny

Katarzyna Dąbkowska, 2017-01-11 13:30
0

Google opublikowało najnowsze statystyki pokazujące udział poszczególnych wersji systemu Android w rynku. Android Nougat wciąż jest bardzo mało widoczny, choć jego udział powoli rośnie. Z listy uwzględnianych w zestawieniu wersji systemu wypadło za to w końcu Froyo.

Google upubliczniło informacje na temat fragmentacji Androida w grudniu ubiegłego roku. Ze statystyk wynika, że Android Nougat wciąż jest ledwie widoczny. Aktualnie obie wersje systemu (7.0 i 7.1) znajdują się na 0,9% wszystkich urządzeń z Androidem. Jego udział rośnie, jednak bardzo powoli.

android grudzień

Na pierwszym miejscu ciągle mamy Androida Lollipop, którego obie wersje (5.0 i 5.1) mają łączny udział na poziomie 33,4% (choć przy 5.0 odnotowano spadek o 0,7%). Na drugim znajduje się Android 6.0 Marshmallow z wynikiem 29,6%, czyli o 3,3% większym w porównaniu do listopada 2016.

Android Froyo wypadł z listy statystyk

Spadki zaliczyły za to KitKat (z 24 na 22,6%), Jelly Bean (z 12,8 na 11,6%), a także Ice Cream Sandwitch (z 1,2 na 1,1%) oraz Gingerbread (z 1,2 na 1,0%). Największą ciekawostką jest to, że Froyo wypadło w końcu, po wielu miesiącach, z listy wliczanych w statystyki wersji systemów. Oznacza to, że aktualnie zainstalowany jest na mniejszej liczbie urządzeń niż 0,1%. Gingerbread najpewniej niedługo pójdzie w jego ślady, choć będzie widoczny jeszcze jakiś czas.

Źródło: Google

The following two tabs change content below.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.