Aivia – głośnik Bluetooth z Google Assistant (CES 2017)

Dritone, 2017-01-08 17:53
0

Aivia jest bezprzewodowym głośnikiem Bluetooth, który można oglądać w trakcie tegorocznych targów CES 2017 w Las Vegas. Urządzenie ma dotykowy ekran HD i pracuje pod kontrolą systemu Android. Na uwagę z pewnością zasługuje także integracja z asystentem Google Assistant, który znany jest z innych produktów Google’a.

Aivia głośnik Bluetooth z Google Assistant

Aivia to ciekawy głośnik bezprzewodowy z systemem Android. Jego cena pozostaje tajemnicą, ale można go obecnie oglądać na stoisku firmy, gdzie odbywają się targi CES 2017. Głośnik dostał dwie nagrody na CES 2017 w kategorii innowacje.

Aivia ma ekran dotykowy o rozdzielczości HD, który pozwala na wygodną pracę z Androidem. Głośnik wyróżnia się jednak przede wszystkim integracją z asystentem Google Assistant, który znany jest chociażby ze smartfonów Pixel czy Google Home. W ten sposób można wchodzić w interakcje z głośnikiem z użyciem komend głosowych.

Aivia głośnik Bluetooth z Google Assistant

Aivia ma głośniki umieszczono po obu stronach obudowy i mają one zapewniać łączną moc 40W. Ciekawą funkcją jest także implementacja ładowarki w standardzie Qi. Umieszczono ją na górze obudowy i kładąc na nią smartfona można ładować jego baterię drogą bezprzewodową. Aivia ma także wbudowany akumulator o pojemności 10000 mAh, który na włączonym ekranie ma zapewnić do 5 godzin pracy. Data premiery gadżetu na rynku, podobnie jak jego cena, na razie nie zostały ujawnione.

Aivia głośnik Bluetooth z Google Assistant Aivia głośnik Bluetooth z Google Assistant

źródło: Homecrux

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Android · · · · · · · ·