Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google 9.42.3 wprowadzają odświeżony interfejs nawigacji

Google testuje kolejne zmiany w aplikacji Mapy na urządzeniach z systemem Android. Mapy Google 9.42.3 umożliwiają włączenie nowego interfejsu dla nawigacji. Nie odbywa się to jednak zaraz po zainstalowaniu samej aktualizacji. W tym celu trzeba przeprowadzić dodatkowe czynności, o których przeczytacie poniżej.

Google testuje kolejne zmiany w aplikacji Mapy na urządzeniach z systemem Android. Mapy Google 9.42.3 umożliwiają włączenie nowego interfejsu dla nawigacji. Nie odbywa się to jednak zaraz po zainstalowaniu samej aktualizacji. W tym celu trzeba przeprowadzić dodatkowe czynności, o których przeczytacie poniżej.

Google co jakiś czas testuje nowe zmiany w aplikacji Mapy na urządzenia z Androidem. Najnowsze z nich dotyczą interfejsu dla nawigacji, a w szczególności dolnego paska z kontrolkami. Zmiany można aktywować w aplikacji z numerem 9.42.3. Sama instalacja Map Google’a to jednak nie wszystko. Najpierw trzeba się udać do ustawień i aplikacji, po czym wyzerować wszystkie dane aplikacji. To wiąże się z utratą wszystkich informacji, w tym o kontach etc. Tak więc decyzja należy do was.

Po wymazaniu danych i uruchomieniu aplikacji należy włączyć tryb nawigacji. Po chwili zobaczycie odświeżony interfejs. Na dolnym pasku ikonka X do zamykania ma teraz czerwony kolor (wcześniej czarny) i jest podpisana ZAKOŃCZ. Pojawia się też przycisk WIĘCEJ, który zastępuje menu z trzema kropkami. Jego dotknięcie powoduje wyświetlenie opcji: Szukaj na trasie, Trasy alternatywne (wcześniej obok menu z trzema kropkami), Trasa dojazdu i Ustawienia. Te opcje wcześniej wyświetlane były w okienku na środku ekranu. Teraz wysuwają się z dołu. I to w zasadzie wszystko. Zmiany możecie podejrzeć na poniższych zrzutach ekranowych. Pierwsze dwa prezentują stary tryb nawigacji, a kolejne dwa nowy interfejs.

Mapy Google 9.42.3 Mapy Google 9.42.3 Mapy Google 9.42.3 Mapy Google 9.42.3

Mapy Google 9.42.3 pewnie jeszcze nie wprowadzą zmian dla wszystkich, ale pewnie wraz z kolejną aktualizacją może tak już być. Jeśli chcecie już teraz wypróbować nowy interfejs w nawigacji, to wiecie co należy zrobić. Aczkolwiek pamiętajcie, że dane bezpowrotnie przepadną. Mapy Google 9.42.3 (o ile jeszcze nie macie aktualizacji ze Sklepu Play) w postaci plików APK możecie pobrać stąd. Pamiętając oczywiście o tym, że aplikacje spoza Sklepu Play instalujecie jedynie na własną odpowiedzialność i nasza redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne problemy, które mogą was dotknąć. Jak dobrze pamiętamy, z tym potrafi być różnie

źródło: androidpolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij