Udostępnij
Tweetnij

Android 7.1.1 Nougat wydany dla urządzeń Nexus i Pixel

Android 7.1.1 Nougat został udostępniony w zeszłym tygodniu dla smartfona General Mobile 4G, a teraz, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, trafia również na pokład urządzeń z linii Nexus oraz smartfonów Google Pixel. Co najciekawsze, Nexusy wraz z aktualizacją do systemu Android 7.1.1 Nougat otrzymały pewne funkcje dostępne wcześniej tylko dla Pixeli.

Android 7.1.1 Nougat został udostępniony w zeszłym tygodniu dla smartfona General Mobile 4G, a teraz, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, trafia również na pokład urządzeń z linii Nexus oraz smartfonów Google Pixel. Co najciekawsze, Nexusy wraz z aktualizacją do systemu Android 7.1.1 Nougat otrzymały pewne funkcje dostępne wcześniej tylko dla Pixeli.

Android 7.1.1 Nougat

Google udostępniło system Android 7.1.1 Nougat, którego beta testy rozpoczęły się w drugiej połowie października, dla urządzeń Nexus i na smartfony Google Pixel. Aktualizacja wdrażana jest drogą OTA. Udostępniono także obrazy z tym systemem. Poniżej wykaz urządzeń i buildów nowego Nougata.

Android 7.1.1 Nougat – wykaz urządzeń i buildów

  • Google Pixel i Pixel XL – NMF26O
  • Google Pixel C – NMF26H
  • Huawei Nexus 6P – NMF26F (z wyjątkiem Verizon)
  • LG Nexus 5X – NMF26F
  • HTC Nexus 9 i 9 LTE – NMF26F
  • ASUS Nexus Player – NMF26J

Na liście nie ma Nexusa 6. Ten smartfon też wczoraj dostał aktualizację z grudniowymi poprawkami bezpieczeństwa, ale to oprogramowanie nadal bazuje na Androidzie 7.0 Nougat, a nie wersji z numerem 7.1.1. Niedługo Nexus 6 też powinien dostać nowego Nougata.

Android 7.1.1 Nougat dla Nexusów wnosi pewne funkcje, które do tej pory były dostępne jedynie na smartfonach Google Pixel. Po pierwsze, są to skróty na ikonach aplikacji, które można wywołać dłuższym przytrzymaniem palca na ekranie. Maksymalnie dla jednej aplikacji można stworzyć pięć takich skrótów. Jest to jedna z nowości, które wnosi API 25 poziomu wprowadzone wraz z Androidem 7.1. Następnie mamy dostęp do GIF-ów bezpośrednio z klawiatury ekranowej. Dodano też nowe emoji, gdzie Google skupiło się na równości płci.

Google twierdzi, że wdrażanie aktualizacji drogą OTA może potrwać nawet kilka tygodni. Oczywiście, istnieją sposoby na uzyskanie dostępu do nowego systemu od razu. Można to zrobić chociażby poprzez wgranie Androida 7.1.1 z obrazu.

Zapewne zapytacie: kiedy Android 7.1.1 Nougat ma szansę pojawić się na moim smartfonie Samsunga czy innym? Cóż, z pewnością nie nastąpi to w tym roku. Samsung obecnie dopiero finalizuje aktualizację opartą na Androidzie 7.0 i ta ma być sukcesywnie udostępniania na kolejne urządzenia od początku przyszłego roku. Z czasem zapewne Android 7.1.1 będzie adaptowany przez producentów OEM, ale nie nastąpi to prędko i pierwsze smartfony, które nie są wspierane bezpośrednio przez Google’a, zobaczą to oprogramowanie pewnie dopiero pod koniec pierwszego lub na początku drugiego kwartału 2017 roku. Niestety, trzeba się z tym pogodzić.

źródło: Google (2) via AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij