Udostępnij
Tweetnij

Facebook Messenger integruje się z Android Auto

Facebook Messenger jest teraz zintegrowany z Android Auto. Oznacza to, że będziemy mogli otrzymywać i wysyłać wiadomości jadąc samochodem.

Facebook Messenger jest teraz zintegrowany z Android Auto. Oznacza to, że będziemy mogli otrzymywać i wysyłać wiadomości jadąc samochodem.

Android Auto doczekało się integracji z serwisem Facebook Messenger. Oznacza to, że teraz użytkownicy Android Auto będą mogli czytać i wysyłać wiadomości z pomocą komunikatora podczas jazdy samochodem. Uruchomienie nowej funkcji nie jest trudne i wymaga jedynie instalacji Messengera na naszych smartfonach z Androidem i udostępnić aplikację na wyświetlaczu w swoim samochodzie.

Messenger android auto

Facebook Messenger przeczyta nam wiadomości w samochodzie

Ekipa Zuckerberga zapowiada, że Android Auto będzie w stanie przeczytać nam wiadomości, które otrzymamy z pomocą jednego przycisku. Poza tym kierowca będzie mógł wypowiadać komendy głosowe, na które aplikacja będzie reagować. Zatem będziemy mogli odpowiedzieć na wiadomość znajomego bez konieczności używania rąk, co ważne podczas jazdy samochodem. Kiedy otrzymamy wiadomość, informacja o tym wyświetli się na ekranie, a pod nią znajdzie się także opcja szybkiego wysłania wiadomości o treści: „Jadę teraz samochodem”.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Android Auto w wersji 2.0 doczekał się kilku nowości. Na liście są między innymi możliwość uruchamiania trybu samochodowego na telefonie z Androidem. Ostatnio informowaliśmy też o zmianach w kodzie źródłowym aplikacji, która sugeruje, że pojawią się w niej takie opcje jak automatyczne przywracanie głośności, blokada obrotu ekranu czy tryb dnia i nocy.

Źródło: TheVerge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij