Udostępnij
Tweetnij

Android Pay w Polsce już od przyszłego tygodnia (aktualizacja)

Już w przyszłym tygodniu w Polsce może wystartować Android Pay. Podobno polskie Google przygotowuje konferencję, w trakcie której zapowie usługę.

Już w przyszłym tygodniu w Polsce może wystartować Android Pay. Podobno polskie Google przygotowuje konferencję, w trakcie której zapowie usługę.

Android Pay

Polski oddział Google podobno przygotowuje się do konferencji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. Zostanie ona poświęcona usłudze Android Pay, która zostanie oficjalnie uruchomiona w Polsce. Możliwe, że zaproszenia na konferencję zostaną rozesłane jeszcze dziś i wtedy otrzymamy potwierdzenie dokładnej daty.

Jest to o tyle ciekawe, że informacje zbiegają się z pojawianiem się ikonki Android Pay na telefonach polskich użytkowników. Przykładem niech będzie Krzysiek, który, jak twierdzi, nic nie instalował. Ot, ikonka pojawiła się sama, ale warto dodać, że na razie usługi i tak nie można uruchomić, a dokładniej ukończyć procesu dodawania karty.

Android Pay w Polsce miało pojawić się wcześniej

Wśród pierwszych banków, które zaoferują wsparcie dla Android Pay wymienia się BZ WBK oraz Alior. Wśród prawdopodobnych mówi się też o ING oraz Millennium. Pozostaje nam wierzyć, że wszystko wyjaśni się już w przyszłym tygodniu. Wcześniej Google chciało wprowadzić usługę do Polski w trzecim kwartale tego roku, ale tego nie udało się osiągnąć. Najpewniej teraz cel udało się osiągnąć i już na dniach powinniśmy móc płacić smartfonami z Androidem w sklepach.

Aktualizacja

Zdaje się, że raport jest właściwy. Google rozesłało mediom zaproszenia na konferencję. Poniższa grafika dołączona do zaproszenia nie pozostawia złudzeń. Android Pay wkrótce ruszy w Polsce. W przyszłym tygodniu poznamy wszystkie szczegóły!

Android Pay

źródło: cashless

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij