Udostępnij
Tweetnij

Android 7.1 Nougat ukrywa narzędzie do częściowych zrzutów ekranu (wideo)

W kodzie AOSP systemu Android 7.1 Nougat, doszukano się ukrytej funkcji, która pozwala tworzyć zrzuty z wycinkiem ekranu. I choć jest ona zablokowana, to można ją włączyć.

W kodzie AOSP systemu Android 7.1 Nougat, doszukano się ukrytej funkcji, która pozwala tworzyć zrzuty z wycinkiem ekranu. I choć jest ona zablokowana, to można ją włączyć.

Android 7.1 Nougat zrzuty ekranowe

Stworzenie wycinku zrzutu ekranu nie stanowi dziś większego problemu. Można to zrobić w wielu aplikacjach po wykonaniu całego zrzutu ekranowego. Tymczasem w kodzie AOSP (Android Open Source Project) Androida 7.1 doszukano się funkcji, która pozwala od razu robić zrzut wycinku ekranu. Można tego dokonać poprzez zaznaczenie części ekranu palcem i puszczeniem. Możecie to zobaczyć na poniższym filmie.

Taka funkcja jest jednak zablokowana. Można ją aktywować poprzez modyfikację kodu źródłowego Androida 7.1, czego dokonał jeden z użytkowników serwisu Reddit, który pochwalił się odkryciem. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy Google zdecyduje się na dodanie tej opcji w finalnej wersji systemu. Ta ma zostać wydana w wersji stabilnej w grudniu.

Czytaj także >> Android 7.1 Nougat skrywa jeszcze wiele pomniejszych funkcji. Zobacz je

źródło: reddit

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij