Udostępnij
Tweetnij

10 najlepszych aplikacji miesiąca na Androida [wrzesień 2016]

Najcięższy dla uczniów oraz ich rodziców miesiąc – wrzesień, już za nami. Pierwsze kartkówki, wyprawka do szkoły oraz okres przeprowadzek studentów do większych miast nie wpływają dobrze na kondycje naszych portfelów. Jest jednak coś, co poprawia humor maniakom technologii – premierzy urządzeń gigantów rynku oraz nowe aplikacje, dostępne na urządzeniach z Androidem. Dziś właśnie o nich – oto dziesięć najlepszych z nich opublikowanych w sklepie Google Play we wrześniu.

Najcięższy dla uczniów oraz ich rodziców miesiąc – wrzesień, już za nami. Pierwsze kartkówki, wyprawka do szkoły oraz okres przeprowadzek studentów do większych miast nie wpływają dobrze na kondycje naszych portfelów. Jest jednak coś, co poprawia humor maniakom technologii – premierzy urządzeń gigantów rynku oraz nowe aplikacje, dostępne na urządzeniach z Androidem. Dziś właśnie o nich – oto dziesięć najlepszych  z nich opublikowanych w sklepie Google Play we wrześniu.

1. Google Trips

Przechwytywanie

Nowa aplikacja od Google celuje w podróżników, którzy interesują się zarówno podróżami krajowymi, jak i zagranicznymi. Dzięki możliwości przeglądania atrakcji poszczególnych miast jesteśmy w stanie odbyć wycieczkę naszego życia, nie płacąc przy tym dodatkowej osobie za oprowadzanie nas po wybranej przez nas lokalizacji. Bardzo przydatną rzeczą w w tej pozycji jest możliwość zapisania planu miasta do pamięci urządzenia, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni do kupowania karty lokalnego operatora, aby zagwarantować sobie dostęp do informacji udostępnianych nam przez Google Trips.

playstore1

2. MUVIZ

Przechwytywanie

MUVIZ to jedna z większych ciekawostek na dzisiejszej liście. Rozszerzenie to dodaje do systemu wizualizer audio, który to umiejscawia się na panelu nawigacyjnym w urządzeniach, które nie posiadają fizycznych przycisków. Program oferuje nam bogatą listę efektów wyświetlanych podczas odtwarzania muzyki, a najpopularniejsze odtwarzacze muzyki, które współpracują z MUVIZ to m.in.: Google Music i Spotify. Kolejną zaletą jest również obsługa filmów wideo, m.in. w programach takich jak YouTube czy Netflix.

playstore1

3. Messenger

Przechwytywanie

Messenger jest tworem osoby odpowiedzialnej za niesamowitego Talona, którego znają przede wszystkim użytkownicy Twittera. Aplikacja, którą wam dziś przedstawiamy, jest rozbudowanym odpowiednikiem klasycznej aplikacji odpowiedzialnej za wysyłanie wiadomości SMS. Dzięki integracji z kontem Google, korzystając z tego programu, jesteśmy w stanie wysyłać wiadomości SMS oraz MMS z dowolnego telefonu, tabletu oraz komputera z zainstalowanym odpowiednim rozszerzeniem w przeglądarce Chrome, gdzie nie znajduje się karta SIM, z której numeru chcemy skorzystać. Program ten zawiera wiele przydatnych rozszerzeń, takich jak sterowanie automatycznymi odpowiedziami, głębszą kontrolę powiadomień oraz implementację GIF-ów w wiadomościach tekstowych.

playstore1

4. Paper Planes

Przechwytywanie

Paper Planes jest niesamowicie prostą aplikacją, która musiała znaleźć się na dzisiejszej liście. Jej głównym założeniem jest tworzenie wirtualnych papierowych samolotów i puszczanie ich w otchłań internetowego wiatru. Następnie, kiedy ktoś złapie nasze cudo, jest w stanie podbić na nim stempel tego, gdzie nasz samolot dotarł i jest puszczany dalej, a my jesteśmy o tym informowani za sprawą powiadomień push. Program ma na celu pokazanie, że internet ma na celu zbliżać do siebie ludzi, zamiast nas od siebie sztucznie separować. Możliwość wysyłania oraz łapania i podbijania pieczątkami z naszym adresem samolotów innych ludzi z całego świata jest bardzo miłym umilaczem czasu, zastępując tym samym proste gry.

playstore1

5. Taskbar

Przechwytywanie

Taskbar, tak jak mówi nazwa tej pozycji, jest launcherem przenoszącym na ekrany naszych urządzeń z Androidem znany wszystkim z komputerów z systemem Windows pasek „Start”. Program ten działa zaskakująco dobrze, a gdy uruchomimy go na urządzeniu z Androidem 7.0, szybko okazuje się, że możemy aktywować tryb znanych z PC-owych systemów tryb minimalizowania aplikacji do okien, a następnie dowolnego ich rozmieszczania. Program ten celuje przede wszystkim w różnej maści tablety hybrydowe, gdzie dotykowy układ pulpitu często ogranicza produktywność użytkownika. Dzięki temu pulpitowi praca osób jednocześnie korzystających z wielu aplikacji stanie się o wiele przyjemniejsza, a sam koszt kupna tabletu z Androidem, zamiast Windowsem powinien ucieszyć pracodawców.

playstore1

6. Bohemian Rhapsody Experience

Przechwytywanie

Bohemian Rhapsody Experience jest jednym z ciekawszych eksperymentów Google na tle muzycznym od czasów zaprezentowania światu Google Music. W erze popularyzacji wirtualnej rzeczywistości przez Samsunga, HTC oraz samo Google, swoje miejsce idealnie odnajdują różnej maści filmy oraz gry – co jednak z muzyką? Dzięki współpracy Google, Queen oraz rzeszy programistów, oraz artystów z całego świata, postanowiono stworzyć program, którego celem jest przeprowadzenie nas przez twórczy rozum frontmana zespołu – Farrokha Bulsara, znanego również jako Freddie Mercury. Soundtrackiem do tej niesamowitej podróży są dźwięki jednego z największych hitów zespołu – Bohemian Rhapsody.

playstore1

7. Shake-It Alarm

Przechwytywanie

Shake-It Alarm jest niecodziennym budzikiem. Jego głównym założeniem jest… dbanie o tężyznę fizyczną użytkownika smartfona, za sprawą zmuszania go do potrząsania urządzeniem w celu wyłączenia aktualnie dzwoniącego budzika. Poza kreskówkowym interfejsem graficznym, program posiada wiele ciekawych mechanizmów, które utrudnią nam życie za sprawą złożonych mechanizmów służących do wyłączenia wcześniej ustalonego alarmu. Przyjemną ciekawostką jest wykorzystywanie Force Touch w urządzeniach, które korzystają z tej technologii.

playstore1

8. Google Allo

Google Allo Google Assistant

Google Allo, jaki jest, każdy widzi. Ten niesamowicie prosty program będący bezpośrednim następcą Hangouts. To typowy komunikator tekstowy, który integruje się z funkcją Google Assistant. Co prawda, nowy asystent Google’a jeszcze niespecjalnie radzi sobie z polskim językiem, ale jak sam twierdzi, cały czas uczy się naszej mowy.  Poza znajdziemy tu różne naklejki i wiele funkcji, które zapewnia wbudowany bot. Aplikacja jest bezpłatna i do aktywacji wymaga podania numeru telefonu. Google Allo budzi pewne kontrowersje ze względu na prywatność.

playstore1

9. Swipe Widget for Facebook BETA

Przechwytywanie

Facebook na urządzenia z Androidem nie jest dobrą aplikacją, porównując ją do wersji dla iOS oraz Windows 10 Mobile. Nic więc dziwnego, że powstają różne tytuły bazujące na przeglądarkowej wersji sieci społecznościowej, które domyślnie mają ułatwić nam życie na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego od Google. Swipe Widget pozwala nam na stworzenie widżetów na ekranie, gdzie umieścimy panel powiadomień, ostatnie rozmowy oraz liczne elementy sieci społecznościowej stworzonej przez Marka Zuckerberga w prostej i czytelnej formie, bez konieczności uruchamiania znienawidzonej przez wielu aplikacji sieci społecznościowej, której twórcy robią prawdopodobnie wszystko, aby ta została usunięta ze sklepu Google Play.

playstore1

10. AccuBattery

Przechwytywanie

AccuBattery jest narzędziem, którego głównym celem jest zoptymalizowanie pracy naszego urządzenia za sprawą manipulacji uruchomionymi w tle procesami oraz podpowiadaniem różnej maści akcji, które możemy wykonać, aby nasz smartfon lub tablet mógł pracować zauważalnie dłużej. Bazując na „badaniach naukowych”, bateria ponoć ma tendencję do wydłużania swojej żywotności, kiedy ładujemy ją w pewnych, opisanych przez program warunkach. Aplikacja pomaga nam przestrzegać tej zasady, czego efektem powinno być spowolnienie efektu zużywania się ogniwa w naszym urządzeniu. Program posiada rekomendację AndroidHeadlines i myślę, że warto sprawdzić, czy faktycznie działa tak, jak promują go jego twórcy.

playstore1

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij