Udostępnij
Tweetnij

Google Now: to już koniec. Role przejmuje Google Assistant

Google Now zaprezentowano w 2012 roku, ale obecnie firma z Mountain View uśmierca ten zestaw funkcji. Przynajmniej z nazwy i wiele wskazuje na to, że rolę przejmie Google Assistant.

Google Now zaprezentowano w 2012 roku, ale obecnie firma z Mountain View uśmierca ten zestaw funkcji. Przynajmniej z nazwy i wiele wskazuje na to, że rolę przejmuje Google Assistant. 

Google Now Google Assistant

W najnowsze wersji aplikacji Google beta (wersja z numerkiem 6.5.26) usunięto sporo wzmianek na temat Google Now. W ustawieniach nie ma już sekcji Wyszukiwanie i Google Now. Zamiast niej jest proste Wyszukiwanie. Następnie Karty Now przemianowano na Feed. Natomiast Now on Tap na Wyszukiwanie na ekranie. Dotknięcie menu z trzema kropkami na konkretnej karcie nadal wyświetla opcję Dostosuj Google Now, ale najpewniej ta wkrótce też zostanie usunięta (lub zostanie zmieniona jej nazwa).

Google Now Google Assistant

Google zaprezentowało Google Now w 2012 roku. Asystent towarzyszył nam przez kilka ostatnich lat, ale w trakcie majowej konferencji Google I/O 2016 zaprezentowano nowego asystenta cyfrowego – Google Assistant. Ten zadebiutował dziś wraz z komunikatorem Google Allo. I zdaje się, że to on przejmie wszystkie role przynależące do tej pory do starszego asystenta. Czy komuś to się podoba czy nie…

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij