Udostępnij
Tweetnij

Firefox 49.0 na Androida z funkcją czytania stron w trybie offline

Firefox 49.0 to najnowsza wersja przeglądarki Mozilli. W tym wydaniu warto wspomnieć o trybie otwierania wybranych stron bez połączenia z internetem.

Firefox 49.0 to najnowsza wersja przeglądarki Mozilli. W tym wydaniu warto wspomnieć o trybie otwierania wybranych stron bez połączenia z internetem.

firefox-android-tablet

Firefox 49.0 jest już dostępny do pobrania z poziomu Sklepu Play i wprowadza kilka istotnych udoskonaleń. Po pierwsze dodano możliwość wczytywania uprzednio przeglądanych stron w trybie offline, a więc bez połączenia z internetem. Niestety, funkcja zdaje się działać z niewielką ilością stron internetowych.

Kolejna nowość w Firefoksie 49.0 to udoskonalony, bezpieczniejszy menedżer loginów. Funkcja pozwala teraz stronom https używać loginów ze stron http. Pewnym zmianom uległ też wygląd i zachowanie kart. Stare karty są teraz ukrywane, gdy jest włączone ustawienie zawsze przywracaj. Uaktualniono tez kontrolki multimediów, aby uniknąć dźwięków wydawanych przez wiele kart jednocześnie. Poprawiono tez wygląd faviconek.

Firefox 49.0 już czeka w Sklepie Play. Wraz z mobilną wersją przeglądarki pojawił się także wariant na komputery, gdzie dodano nowe funkcje dla trybu poprawy czytelności oraz wycofano wsparcie dla wielu starszych systemów (OS X) i komputerów z procesorami bez obsługi SSE2. Mozilla pozbyła się także funkcji Firefox Hello.

playstore1

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij