Udostępnij
Tweetnij

Android 6.0 Marshmallow na prawie 19% urządzeń. Po Nougacie nie ma śladu

Google udostępniło świeże statystyki obrazujące udział poszczególnych wersji Androida. Marshmallow ciągle się umacnia, ale po wersji Android 7.0 Nougat nie ma śladu.

Google udostępniło świeże statystyki obrazujące udział poszczególnych wersji Androida. Marshmallow ciągle się umacnia, ale po wersji Android 7.0 Nougat nie ma śladu. 

Android 6.0 Marshmallow

Na stronie dla deweloperów aplikacji na Androida pojawiły się świeże informacje związane z udziałem poszczególnych wersji systemu. Na pierwszym miejscu ciągle mamy Androida Lollipop, którego obie wersje (5.0 i 5.1) mają łączny udział na poziomie 35%. Na drugim miejscu też bez zmian i mamy Androida 4.4 KitKat z 27,7% udziałem (-1,5% względem lipca).

W sierpniu umocnił się tylko Android 6.0 Marshmallow i Android 5.1 Lollipop. Pozostałe wersje w dół

Umacnia się za to Android 6.0 Marshmallow, który gości już na 18,7% wszystkich urządzeń z zielonym robotem. To o 3,5% lepszy wynik niż w lipcu. Niestety, po Androidzie 7.0 Nougat, który zadebiutował w zeszłym miesiącu, nie ma śladu. To oznacza, że pod jego kontrolą pracuje mniej niż 0,1% urządzeń z Androidem. W przeciwnym wypadku pojawiłby się w zestawieniu Google’a. Oczywiście, za miesiąc czy dwa, gdy zaczną debiutować pierwsze smartfony z Nougatem , to zacznie ulegać zmianie. Jednak Marshmallow po roku od premiery nie ma nawet 20% i w przypadku Androida Nougat na pewno będzie podobnie.

Udział starszych niż KitKat wersji nieznacznie spadł. Szczegóły możecie zobaczyć w poniższej tabeli i wykresie.

Android fragmentacja Marshmallow

źródło: google

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij