Udostępnij
Tweetnij

Google pomoże nam przenieść się z iOS na Androida

Google uruchomiło specjalną stronę, która pomoże w przeniesieniu się z urządzenia z iOS na Androida. Jest to jednak bardziej skomplikowane, niż można się spodziewać.

Google udostępniło stronę, dzięki której łatwiej będziemy mogli przetransportować dane ze swojego starego urządzenia na nowszy sprzęt z Androidem. Tyczy się to zarówno systemu Google’a, jak i iOS. Sprawa wygląda pozornie na bardzo prostą – wystarczy, że otworzymy Safari, następnie wejdziemy na stronę android.com/switch i będziemy podążać za instrukcjami. Jest ich jednak sporo.

android switch

Zostajemy wtedy przeniesieni do strony, na której znajdują się instrukcje odnośnie przeniesienia zdjęć, a także muzyki na nasze nowe urządzenie. Znajdzie się tam także poradnik do tego, jak skopiować listę kontaktów i skonfigurować pocztę. Następnie znajdziemy na niej kilka przydatnych informacji na temat aplikacji, jakie znajdziemy na Androidzie.

Jest to nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku Move on iOS, czyli aplikacji od Apple, która umożliwia łatwe przeniesienie danych z naszego urządzenia z Androidem na iOS. Wystarczy pobrać aplikację, uruchomić ją, a następnie wybrać, jakie dokładnie dane mają być przeniesione do naszego nowego sprzętu.

Źródło: android.com/switch

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij