Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi wkrótce wejdzie na amerykański rynek smartfonów

Xiaomi zamierza wejść na rynek smartfonów w Stanach Zjednoczonych. Informację przekazał Hugo Barra, były pracownik Google’a w wywiadzie dla Bloomberga.

Xiaomi zamierza wejść na rynek smartfonów w Stanach Zjednoczonych. Informację przekazał Hugo Barra, były pracownik Google’a w wywiadzie dla Bloomberga.

Smartfony Xiaomi obecnie oferowane są w oficjalnej sprzedaży wyłącznie na terenie kilku państw (azjatyckich i w Brazylii). Chińczycy zdają sobie jednak sprawę z tego, że jednym z kolejnych kroków firmy powinno być wejście do Stanów Zjednoczonych. Obecnie Xiaomi oferuje tam poprzez sprzedaż internetową wybrane akcesoria, jak słuchawki czy opaski Mi Band.

Xiaomi Redmi Note 3

Hugo Barra przekazał w wywiadzie dla Bloomberga, że jego firma rzeczywiście ma w niedalekich planach wejście na amerykański rynek smartfonów. Nie nastąpi to jednak z przytupem. Barra zapytany o to, dlaczego jego firma po prostu nie wprowadzi własnych smartfonów do Stanów Zjednoczonych powiedział, że Xiaomi to nadal młoda firma, która ma dopiero sześć lat i musi jeszcze dużo się nauczyć. Dlatego ekspansja w Stanach Zjednoczonych będzie odbywać się małymi krokami.

Podobnie zresztą uczyniło Huawei, które też, m.in. dzięki pomocy Google’a, weszło na amerykański rynek smartfonów, ale oferuje tam znacznie mniej modeli telefonów niż w Chinach czy Europie. Amerykański rynek telefonów jest na dużo wyższym poziomie technologicznym niż kraje, gdzie obecnie sprzedaje własne telefony Xiaomi, co podkreśla Nicole Peng, dyrektor Canalys w Chinach.

Hugo Barra powiedział, że po wejściu na rynek amerykański jego firma zamierza działać jak w innych krajach, a więc zapewni kontakt z fanami poprzez social media, które przede wszystkim angażują młodszych użytkowników.

źródło: bloomberg

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij