Udostępnij
Tweetnij

Google Duo: komunikator już działa w Polsce

Google Duo, nowy wideo komunikator firmy z Mountain View, już działa w Polsce. Rejestracja numeru niezbędna do uruchomienia aplikacji została aktywowana także w naszym kraju.

Google Duo, nowy wideo komunikator firmy z Mountain View, już działa w Polsce. Rejestracja numeru niezbędna do uruchomienia aplikacji została aktywowana także w naszym kraju.

Wczoraj wspominaliśmy wam, że Google Duo, którego oficjalna zapowiedź odbyła się w trakcie majowej konferencji Google I/O 2016, został udostępniony na pierwszych rynkach. W Polsce aplikacja nadal nie jest dostępna do pobrania ze Sklepu Play czy App Store, ale w sieci szybko pojawił się plik Google Duo APK, który umożliwia zainstalowanie komunikatora także w naszym kraju. Był tylko jeden problem. Do rozpoczęcia pracy z aplikacją potrzebna jest weryfikacja numeru telefonu. Niestety, wczoraj usługa w kraju jeszcze nie działała, ale została już aktywowana. To oznacza, że Google Duo można używać już także nad Wisłą.

Co należy zrobić? Zainstalować Google Duo na urządzeniu z Androidem. Następnie uruchomić aplikację i przejść dalej. W oknie Zweryfikuj swój numer wpisujemy numer telefonu i dotykamy Dalej. Po chwili na podany numer zostanie wysłana wiadomość SMS z 6-cyfrowym kodem, który należy wpisać i zatwierdzić.

Google Duo Google Duo

Uruchomi się główne okno komunikatora, skąd można rozpocząć rozmowę.

Google Duo

Duo to jeden z dwóch nowych komunikatorów Google’a. Drugim jest Allo, który ma być mocno zintegrowany z Asystentem Google, również zapowiedzianym w trakcie konferencji I/O 2016. Na razie jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy Allo zostanie dokładnie udostępnione.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij