Udostępnij
Tweetnij

Android w lipcu: Marshmallow i Lollipop ponownie w górę

Google ponownie opublikowało statystyki dotyczące fragmentacji systemu Android w lipcu. Wynika z nich, że ponownie umocniły się dwie wersje – Lollipop oraz Marshmallow.

Google ponownie opublikowało statystyki dotyczące fragmentacji systemu Android w lipcu. Wynika z nich, że ponownie umocniły się dwie wersje – Lollipop oraz Marshmallow.

Google upubliczniło informacje na temat fragmentacji Androida w lipcu. Ze statystyk wynika, że, podobnie jak w minionym miesiącu, umocniły się tylko dwie wersje tego systemu – Android 6.0 Marshmallow, a także Android 5.1 Lollipop. Pierwszy umocnił się do 15,2%, drugi do 21,4%.

Marshmallow, choć jego udział w rynku wzrasta dość gwałtownie (w minionym miesiącu o 1,9%), nie wysunął się jeszcze na prowadzenie. Tutaj nadal króluje lizak z wynikiem 35,5%. Na drugim miejscu znalazł się ponownie KitKat (29,2%), a na trzecim – Jelly Bean. Pod kontrolą wszystkich wersji tego systemu pracuje łącznie 16,7% urządzeń z Androidem. Domyślamy się jednak, że za miesiąc lub dwa trzecie miejsce na podium przypadnie jednak Lollipop.

Ice Cream Sandwich również zaliczył spadek o 0,1%. W przypadku Froyo oraz Gingerbread sytuacja pozostała bez znaczących zmian. Szczegółowy udział poszczególnych wersji systemu znajdziecie poniżej:

Android w lipcu

Google w statystykach dla deweloperów aplikacji bierze tylko pod uwagę wersje Androida, które mają co najmniej 0,1% udział. Stąd też zestawienie nie zawiera Androida N, który obecnie znajduje się w fazie beta testów.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij