Udostępnij
Tweetnij

Google wprowadza ochronę przed spamem na telefonach Nexus i Android One

Google wprowadza nową opcję na smartfonach Nexus oraz Android One, która ochroni użytkowników przed niechcianymi połączeniami.

Google zapowiedziało, że zamierza wprowadzić aktualizację do aplikacji Telefon na urządzeniach z Androidem, która będzie chroniła użytkowników przed niechcianymi połączeniami. Wprawdzie blokada numerów nie jest nowością, jednak amerykański gigant zdecydował się na krok dalej.

Nowa opcja będzie dawała możliwość dodawania do specjalnie stworzonej bazy danych tych numerów, z których korzystają spamerzy. Kiedy następnie ktoś zadzwoni do nas z tego numeru, na ekranie innego użytkownika wyświetli się ostrzeżenie.

Google spam

Numer błędnie przypisany na listę można później usunąć. Oczywiście, należy to wcześniej zgłosić. Z opcji takiej będą mogli skorzystać jednak jedynie posiadacze urządzeń Google’a, czyli smartfonów marki Nexus oraz Android One. Nie będzie ona (przynajmniej na chwilę obecną) dostępna na innych urządzeniach z Androidem. Opcja zostanie włączona automatycznie po aktualizacji, jeśli użytkownik ma włączoną funkcję wykrywania ID rozmówcy i spamu.

Aby zgłosić taki numer jako spam, należy przejść do aplikacji Telefon, następnie dotknąć ikony ostatnich połączeń, wybrać połączenie, które chcemy oznaczyć jako spam, wybrać opcję Zablokuj/zgłoś spam i potwierdzić. Podobnie robimy w przypadku odwrotnym – odznaczania numeru z listy spamerów (Telefon → Ostatnie połączenia → wybór połączenia → wybór opcji To nie spam).

Źródło: Google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij