Udostępnij
Tweetnij

Samsung patentuje nowe, bezprzewodowe ładowarki

Samsung opatentował kilka projektów nowych, bezprzewodowych ładowarek. Główną ich cechą jest to, że mogą ładować kilka urządzeń jednocześnie.

Samsung opatentował kilka projektów nowych, bezprzewodowych ładowarek. Główną ich cechą jest to, że mogą ładować kilka urządzeń jednocześnie.

samsung ładowarki 1

Najnowsze informacje jakie dochodzą z urzędu patentowego w Stanach Zjednoczonych donoszą, że Samsung opatentował kolejną bezprzewodową ładowarkę. Przypomnijmy, że takie urządzenia produkcji koreańskiego giganta istnieją już na rynku. Warto tutaj wspomnieć chociażby o dedykowanej Galaxy S4 ładowarce S Charger Pad lub Wireless Charging Pad stworzonej dla między innymi Galaxy S5, S6 czy Note 4. Najnowsze urządzenie ma jednak pozwalać na ładowani kilku urządzeń jednocześnie.

samsung ładowarki 2

Chwilowo nie wiadomo, jak miałby wyglądać taki sprzęt. Samsung wniósł aż trzy projekty. Każdy z nich uwzględnia to, że ładowarka miałaby ładować do kilku urządzeń jednocześnie. Moglibyśmy zatem w jednym momencie położyć obok niej smartfona oraz smartwatcha. Prócz tego na liście urządzeń znalazły się tablety czy aparaty fotograficzne, a także różne wearables, jak opaski, elektroniczne okulary, kamery czy naszyjniki. Wszystko dzięki temu, że powierzchnia ładowania jest rozłożona pomiędzy górną osłonę i osłonę boczną. Innymi słowy – jest większa i pozwala na ładowanie urządzeń znajdujących się na i obok ładowarki.

samsung ładowarki 3

Nowe ładowarki to jednak jedynie projekt. Samsung chwilowo, jak można się domyślić, milczy na temat urządzeń. Może być tak, że już takowe jest w produkcji i zobaczymy je całkiem niedługo. Z drugiej strony firma mogła wnieść wniosek do urzędu patentowego na wszelki wypadek.

Źródło: PatentlyMobile

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij