Udostępnij
Tweetnij

Android w czerwcu: Marshmallow na ponad 13% urządzeń

Google opublikowało świeże statystyki związane z fragmentacją Androida. W czerwcu Marshmallow umocnił się do 13,3%. Zyskał także Android 5.1 Lollipop, a pozostałe wersje w dół.

Google opublikowało świeże statystyki związane z fragmentacją Androida. W czerwcu Marshmallow umocnił się do 13,3%. Zyskał także Android 5.1 Lollipop, a pozostałe wersje poleciały w dół.

Google uaktualniło informacje o fragmentacji Androida. W czerwcu urosły tylko dwie ostatnie wersje systemu, czyli Android 6.0 Marshmallow i Android 5.1 Lollipop. Pierwszy umocnił się do 13,3%, a drugi do 20,8%.

Pomimo dosyć duże wzrostu (o ponad 3%) Marshmallow nadal jest trzecią co do wielkości wersją Androida. Liderem pozostaje lizak, który ma łączny udział na poziomie przekraczającym 35%. Natomiast drugie miejsce podium nadal okupuje Android 4.4 KitKat z udziałem 30,1%. Starsze wersje systemu co prawda tracą udziały, ale odbywa się to dosyć wolno. Marshmallow będzie oczywiście z czasem najpopularniejszą wersją platformy, ale nie nastąpi to prędko. Pewnie dopiero w przyszłym roku.

Szczegółowy udział poszczególnych wersji systemu znajdziecie poniżej.

Android Marshmallow czerwiec

źródło: android 

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij