Udostępnij
Tweetnij

Huawei zmienia prognozy sprzedaży. Jednak sprzeda mniej smartfonów

Huawei postanowiło zmodyfikować prognozy dotyczące sprzedaży smartfonów. Firma początkowo chciała w tym roku dostarczyć na rynek 140 mln telefonów z Androidem, ale wiele wskazuje na to, że będzie to mniejsza liczba o około 20 mln sztuk.

Huawei postanowiło zmodyfikować prognozy dotyczące sprzedaży smartfonów. Firma początkowo chciała w tym roku dostarczyć na rynek 140 mln telefonów z Androidem, ale wiele wskazuje na to, że będzie to mniejsza liczba o około 20 mln sztuk.

MyDrivers raportuje, że Chińczycy z Huawei redukują zamówienia na komponenty dla własnych smartfonów. Wskazują na to łańcuchy dostaw. Tym samym ulegają zmianie prognozy sprzedaży. Firma zakładała, że dostarczy w tym roku aż 140 mln smartfonów z Androidem, a więc o około 32 mln więcej niż w 2015 roku, gdy Huawei sprzedało 108 mln telefonów z systemem Google’a.

Huawei Honor 5A

Czy jednak Huawei ma mieć powody do niezadowolenia? Z pewnością nie, bo nawet jeśli firma sprzeda 120 mln smartfonów, to i tak będzie to 11% więcej niż w 2015 roku. Co prawda, nie będzie to tak duży wzrost, jak w zeszłym roku, gdy względem 2014 r. zaliczono wynik lepszy o 40%, ale Huawei musi pamiętać, że nie jest samo na rynku i rywalizacja z innymi producentami nie jest prosta i jeśli Chińczycy i tak sprzedają coraz więcej smartfonów, to i tak znajdują się w dobrej sytuacji.

Chińczycy zaliczyli świetne wyniki sprzedaży tegorocznego flagowca, czyli modelu P9 (oraz jego powiększonego wariantu P9 Plus). Smartfon w ciągu dwóch pierwszych miesięcy od debiutu sprzedał się w liczbie 2,6 mln sztuk. Szczególny wzrost względem P8 zauważono w krajach europejskich. Dla przykładu, w Polsce P9 sprzedał się cztery razy lepiej niż zeszłoroczny flagowiec.

źródło: mydrivers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij