Udostępnij
Tweetnij

Smartfony w Polsce: Samsung liderem, Huawei i Apple w czołówce

IDC opublikowało raport, z którego wynika, że w pierwszym kwartale tego roku w Polsce sprzedano 1,88 mln sztuk smartfonów. To o 7% więcej niż w adekwatnym okresie sprzed roku.

IDC opublikowało raport, z którego wynika, że w pierwszym kwartale tego roku w Polsce sprzedano 1,88 mln sztuk smartfonów. To o 7% więcej niż w adekwatnym okresie sprzed roku.

Z informacji opublikowanych przez IDC Polska wynika, że w zeszłym kwartale kupiliśmy 1,88 mln smartfonów. Zaobserwowano w ten sposób wzrost o 7% względem adekwatnego kwartału sprzed roku. W skali całego 2015 roku Polacy kupili 7,5 mln smartfonów, co przełożyło się na 73% wszystkich sprzedanych telefonów komórkowych w kraju.

iphone-galaxy

Liderem w kraju jest Samsung, którego smartfony stanowiły w pierwszym kwartale 29% polskiego rynku. Koreańczycy w Q1 sprzedali w Polsce 545 tysięcy smartfonów. Na drugim miejscu mamy Huawei, które znacząco umocniło pozycję w naszym kraju. Chińczycy mają 23% udział, co przekłada się na około 432 tysiące sprzedanych smartfonów, a na trzecim miejscu jest Apple z 11% (około 207 tysięcy sprzedanych iPhone’ów).

Ciekawostką jest też to, że coraz rzadziej kupujemy telefony u operatorów. W zeszłym kwartale 56% sprzedanych w Polsce smartfonów pochodziło od operatorów, a rok wcześniej było to 70%. Umacnia się też udział chińskich marek. Około 190 tysięcy sprzedanych w Q1 smartfonów pochodziło od producentów z Państwa Środka (z wyłączeniem Huawei).

Polacy kupują także coraz tańsze smartfony z Androidem. Średnia cena sprzedanego w Q1 telefonu z tym systemem wyniosła 159 euro. Rok wcześniej było to 225 euro.

źródło: IDC

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij