Udostępnij
Tweetnij

Użytkownicy Androida mogą już zobaczyć powiadomienia w Windows 10 Insider Preview

Użytkownicy urządzeń mobilnych z Androidem, którzy są jednocześnie testerami systemu Windows 10 na PC mogą od dziś włączyć funkcję synchronizacji powiadomień na swoich urządzeniach. Wszystko dzięki aktualizacji asystenta o nazwie Cortana.

Użytkownicy urządzeń mobilnych z Androidem, którzy są jednocześnie testerami systemu Windows 10 na PC mogą od dziś włączyć funkcję synchronizacji powiadomień na swoich urządzeniach. Wszystko dzięki aktualizacji asystenta o nazwie Cortana.

Pod koniec marca Microsoft zapowiedział, że na komputerach osobistych z systemem Windows 10 pojawią się powiadomienia z urządzeń mobilnych z Androidem. Daty debiutu tej funkcji na wspomnianych sprzętach nie potwierdzono, jednak jeśli jesteście uczestnikami programu Windows Insider i testujecie poglądowe wersje Windows 10, to już teraz możecie wypróbować taką opcję na swoich komputerach. Wszystko dzięki nowej aktualizacji Cortany w wersji na Androida, która pozwoli na synchronizację powiadomień z PC.

cortana

W skrócie oznacza to, że wszelkie powiadomienia informujące o nieodebranych połączeniach, wiadomościach czy aktualizacjach będą pojawiały się na ekranie naszego komputera. Opóźnienie odnośnie smartfona wynosił jedynie kilka sekund. Opcja ta działa w dwie strony – użytkownicy telefonu z Androidem będą mogli otrzymywać powiadomienia ze swojego komputera. Jeśli jednak nie jesteście członkami wspomnianego grona testerów, owe opcje zobaczycie dopiero tego lata, kiedy zostanie udostępniona aktualizacja Windows 10 Anniversary Update. Funkcja została zauważona już przez niektórych użytkowników, takich jak Jihoff80, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami w serwisie Reddit.

Źródło: TheVerge, Reddit

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij