Udostępnij
Tweetnij

Google uruchamia nowy dział sprzętowy. Pod okiem Ricka Osterloha

Rick Osterloh powraca do Google, gdzie poprowadzi nowy, zunifikowany dział sprzętowy giganta z Mountain View. Nowy dział scali dotychczasowe produkty sprzętowe Google’a, jak Nexus, Chromebook Pixek, Pixel C i wiele innych.

Rick Osterloh powraca do Google, gdzie poprowadzi nowy, zunifikowany dział sprzętowy giganta z Mountain View. Nowy dział scali dotychczasowe produkty sprzętowe Google’a, jak Nexus, Chromebook Pixek, Pixel C i wiele innych. 

Re/code raportuje, że Google uruchamia nowy, połączony dział urządzeń. Poprowadzi go Rick Osterloh, czyli były CEO Motoroli. Jak dobrze pamiętamy, Google w 2014 roku sprzedało Motorolę firmie Lenovo. Chiński gigant przeprowadził potem restrukturyzację i Osterloch odszedł z Lenovo. Teraz już chyba wiemy dlaczego.

HTC Nexus 9

Nowy dział sprzętowy Google połączy różne projekty firmy z Mountain View z zakresu hardware, a więc Nexus, Chromebook Pixel, Pixel C, OnHub, Chromecast, Google Glass czy ATAP, a więc dział odpowiedzialny za eksperymentalne projekty, w tym Project Ara. Nowy dział zajmie się także produktami dla inteligentnego domu.

Google potwierdziło te informacje i przekazało, że Rick Osterloh obejmuje stanowisko jednego ze starszych wiceprezesów w firmie. Poza tym dowiadujemy się, że Osterloh będzie składał raporty bezpośrednio do Sundara Pichai, który jest CEO Google, ale nie Alphabetu – firmy matki.

W ten sposób Google ułatwi współpracę z partnerami sprzętowymi i producentami układów scalonych. Do tej pory współpraca odbywała się z różnymi działami firmy z Mountain View, co było nieco kłopotliwe.

źródło: re/code

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij