Udostępnij
Tweetnij

Od przyszłej soboty znacząco spadną opłaty roamingowe w Unii Europejskiej

Już za tydzień znacząco spadną opłaty roamingowe na terenie państw Unii Europejskiej. Natomiast 15 czerwca zostaną w ogóle zlikwidowane.

Już za tydzień znacząco spadną opłaty roamingowe na terenie państw Unii Europejskiej. Natomiast 15 czerwca zostaną w ogóle zlikwidowane. 

Jeśli zdążyliście zapomnieć, to Parlament Europejski przypomina, że od znaczących obniżek za opłaty roamingowe dzieli nas już tylko tydzień! Nowe opłaty zostaną wprowadzone w życie już 30 kwietnia, a więc w przyszłą sobotę. Od tego dnia za jeden megabajt pobranych danych nie będzie mogła zostać nałożona opłata wyższa niż 5 eurocentów. Obecnie jest to 20 eurocentów. Podobnie będzie w przypadku każdej minuty za połączenie głosowe. Tutaj opłata zostanie zmniejszona do 5 eurocentów za minutę, gdzie obecnie jest to 19 eurocentów.

Nowe stawki będą obowiązywać w krajach Unii Europejskiej od 30 kwietnia do 14 czerwca 2017 roku. 15 czerwca przyszłego roku opłaty roamingowe zostaną w ogóle zlikwidowane i przebywając za granicą zapłacimy za rozmowy, SMS-y czy korzystanie z internetu tyle samo co w Polsce.

źródło: twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij