Udostępnij
Tweetnij

Chrome – Google chwali się wynikami przeglądarki

Z okazji wydania nowej wersji Chrome z numerem 50, Google pochwaliło się ciągiem ciekawych informacji na temat swojej przeglądarki.

Z okazji wydania nowej wersji Chrome z numerem 50, Google pochwaliło się ciągiem ciekawych informacji na temat swojej przeglądarki.

Google świętuje wydanie 50 wersji przeglądarki Chrome, która w wersji na Androida jest jeszcze wersji beta. Niemniej jednak kalifornijski gigant postanowił pochwalić się osiągnięciami publikując zestawienie osiągnięć.

Infografika wydana przez Google przedstawia najciekawsze informacje odnośnie przeglądarki. Możemy na niej wyczytać, że tylko na mobilnych urządzeniach jest około miliard osób, które co miesiąc korzystają z przeglądarki. Poza tym można dowiedzieć się, że z pomocą Chrome ładujemy miesięcznie około 771 miliardów stron, oszczędzając przy tym 500 miliardów wpisywanych znaków (ze względu na system podpowiedzi) i 2 miliony gigabajtów danych (dzięki rozwiązaniom pozwalającym na ich ograniczenie). Google poinformowało dodatkowo, że miesięcznie tłumaczonych jest na bieżąco około 3,6 miliarda stron, a 9,1 miliarda haseł pomaga nam w automatycznym ich wyszukiwaniu. Zabezpieczenia przeglądarki chronią użytkowników 145 milionów razy w ciągu miesiąca, zapobiegając atakom na podejrzanych stronach. Wspomnianą infografikę znajdziecie poniżej.

chrome

Przy okazji Google poinformowało o zmianie w wyglądzie systemu Chrome OS, który teraz wprowadził Material Design.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij