Udostępnij
Tweetnij

Android N obsługuje więcej emoji niż iOS

Google wysunęło się na prowadzenie przed iOS z liczbą dostępnych emoji. Android N obsługuje 953 obrazków. Klawiatury jednak jeszcze nie zaktualizowano.

Google wysunęło się na prowadzenie przed iOS z liczbą dostępnych emoji. Android N obsługuje 953 obrazków. Klawiatury jednak jeszcze nie zaktualizowano.

W kwestii obsługi emoji Android zawsze był w tyle w stosunku do apple’owego systemu. W większości przypadków zdarzało się tak, że wysyłając z iOS jakąś fajną grafikę, odbiorca na Androidzie widział coś innego albo po prostu nie widział nic. W styczniu informowaliśmy Was, że konsorcjum Unicode przyjęło 74 nowe obrazki, które od czerwca tego roku miałyby trafić do urządzeń mobilnych. Spodziewaliśmy się, że jako pierwszy przyjmie je iOS, a tu niespodzianka – tym razem Google wysunęło się na prowadzenie i w najnowszej wersji Androida N umieściło wsparcie dla wszystkich emoji.

Emoji

Na tę chwilę nie jest to jednak jeszcze pełne wsparcie – Android N potrafi wyświetlić każde dostępne, jak i dopiero zaplanowane na czerwiec emoji, jednak nie można ich jeszcze wprowadzić z klawiatury – nie została ona jeszcze zaktualizowana do Unicode 9.0. Jeśli jednak natraficie na jedną z nowych ikon w sieci, to nie dość, że wasze urządzenie ją bez problemu wyświetli, to będziecie mogli ją też skopiować i wkleić komuś dalej.

Poza 74 nowymi emoji Android N oferuje też znane użytkownikom iOS wsparcie dla buziek o różnych kolorach skóry – to prawdopodobnie też powód, dla którego zrezygnowano ze znanych wcześniej kulek, na rzecz bardziej antropomorficznych ikon. Na tę chwilę, największą, bo składającą się aż z 953 ikonek, bazę emoji oferuje Android N – prawdopodobnie do czasu iOS 9.4 lub iOS 10, w których Apple na pewno doda wsparcia dla Unicode 9.0.

Źródło: AndroidPolice, Emojipedia

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij