Udostępnij
Tweetnij

Bezpieczne przeglądanie w Chrome z ostrzeżeniami o podejrzanych reklamach

Google wprowadza nową opcję do funkcji Bezpieczne przeglądanie w przeglądarce Chrome. Teraz na stronach z reklamami i z przyciskami odsyłającymi do pobierania podejrzanej zawartości otrzymamy stosowne ostrzeżenie.

Google wprowadza nową opcję do funkcji Bezpieczne przeglądanie w przeglądarce Chrome. Teraz na stronach z reklamami i z przyciskami odsyłającymi do pobierania podejrzanej zawartości otrzymamy stosowne ostrzeżenie.

Chrome ostrzeżenie

 

Google bardzo nie lubi, kiedy ktoś na stronach oszukuje użytkowników narażając ich urządzenia na niebezpieczeństwo. Dlatego już od dawna wystartowało z funkcją Bezpieczne przeglądanie informującą przeglądających Internet o zagrożeniach czyhających na użytkowników na poszczególnych stronach. Teraz do opcji tej zostanie dodana dodatkowa opcja informująca o reklamach zawierających fałszywe informacje, mogące prowadzić do pobrania przez użytkownika szkodliwego oprogramowania. Innymi słowy – otrzymamy stosowny komunikat o niebezpieczeństwie na stronach, na których znajdować się będą podejrzane przyciski do pobierania danych i szemrane reklamy.

Według Google z funkcji Bezpiecznego przeglądania korzysta około miliard różnych osób na świecie. Nowa funkcja pozwoli zatem w wielu przypadkach ochronić przed skorzystaniem z pobierania danych przez nieświadomych użytkowników na wielu stronach. Niestety, funkcja ta nie zablokuje wyświetlania na stronie takich reklam, tak więc to właśnie od użytkownika będzie zależało, czy pobierze dane pomimo przestrogi czy też nie. Ostrzeżenia będą dotyczyły również stron, na których wyświetla się informacja o wykrytym wirusie czy błędzie.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij