Udostępnij
Tweetnij

Te flagowce najtrudniej naprawić, a inne łatwiej (ranking Top 7)

Które flagowce są łatwiejsze w naprawie, a które wręcz graniczą z cudem w trakcie próby naprawiania? Odpowiedź na to pytanie przynosi ranking smartfonów, które rozebrało i następnie oceniło pod kątem naprawy iFixit.

Które flagowce są łatwiejsze w naprawie, a które wręcz graniczą z cudem w trakcie próby naprawiania? Odpowiedź na to pytanie przynosi ranking smartfonów, które rozebrało i następnie oceniło pod kątem naprawy iFixit. 

W rzeczywistości iFixit nie opublikowało takiego rankingu, ale na podstawie przeprowadzonych przez specjalistów rozbiórek, o podsumowanie postarali się redaktorzy serwisu PhoneArena. Poniżej znajdziecie wykaz 7 flagowców – od najtrudniejszego w naprawie, po najłatwiejszego.

Huawei Nexus 6P – 2/10 punktów

Smartfona trudno naprawić. Dużo kleju, utrudniono próba otwarcia oraz bardzo trudny proces wymiany ekranu. To tylko niektóre z licznych wad konstrukcyjnych Huawei Nexusa 6P.

JwWa5bYsFBq2YJU3.medium

Samsung Galaxy S7 i S7 edge – 3/10 punktów

Nowe flagowce Samsunga również trudno naprawić. Próba wymiany złącza microUSB jest niemal pewna ze zniszczeniem ekranu. Poza tym zastosowano szkło, które zwiększa podatność telefonu na zniszczenie obudowy po upadku. Więcej informacji o rozbiórce Galaxy S7 edge tutaj.

eVwVQojWEP5whU62.medium

iPhone SE – 6/10 punktów

Naprawa nowego iPhone’a SE jest nieco trudniejsza niż flagowców 6s i 6s Plus. Według iFixit zespół ekranu bardzo łatwo można wymienić. To samo dotyczy baterii, która teoretycznie nie jest wymienna dla użytkownika. Minusem jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia przycisku Touch ID w trakcie otwierania obudowy telefonu czy zastosowanie niestandardowych śrub. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

cDmVFvtAKTZvjOBk.medium

iPhone 6s – 7/10 punktów

iPhone z 2015 roku nie jest zbyt trudny w naprawie. iFixit uważa, że ekran w tym smartfonie można w dosyć prosty sposób wymienić, dostęp do baterii nie jest utrudniony, choć teoretycznie nie jest ona wymienna dla użytkownika. Minusem jest utrudniona wymiana przycisku Touch ID i zastosowanie niestandardowych śrubek.

alGVuoVYfFpuqK5o.medium

iPhone 6s Plus – 7/10 punktów

Większy iPhone 6s Plus również jest łatwy w naprawie. Smartfon cechuje się pod kątem naprawy tymi samymi cechami i wadami, co jego mniejszy brat z 4,7-calowym ekranem.

KAfpswoIOmDCGyoa.medium

LG Nexus 5X – 7/10 punktów

LG Nexus 5X, w odróżnieniu od większego brata Nexusa 6P, jest prosty w naprawie. Dosyć prosta wymiana baterii, standardowe śrubki i modularna budowa, to główne plusy Nexusa 5X. Wadą jest ekran LEC scalony z szybą, co skutecznie podnosi koszty wymiany tego elementu po stłuczeniu.

Google-Nexus-5X

LG G5 – 8/10 punktów

Najlepiej w ocenie u iFixit wypada LG G5. Smartfon dostał aż 8/10 punktów. Głównie za sprawą modularnej budowy, braku kleju przy połączeniach obudowy czy zastosowanie standardowych śrubek. Szeroko na temat rozbiórki LG G5 przez iFixit przeczytacie w tym artykule.

KEVL1LUslTEBSoVO.medium

źródło: phonearena

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij