Udostępnij
Tweetnij

Android N Developer Preview może być dostępny nie tylko na Nexusy

Zdaje się, że Google rozważa udostępnienie kolejnych wersji Android N Developer Preview dla urządzeń partnerów, a nie tylko na Nexusy. Ujawnia to kod źródłowy strony poświęconej Androidowi N.

Zdaje się, że Google rozważa udostępnienie kolejnych wersji Android N Developer Preview dla urządzeń partnerów, a nie tylko na Nexusy. Ujawnia to kod źródłowy strony poświęconej Androidowi N. 

Google udostępniło Androida N Developer Preview w zeszłym miesiącu. System został wydany na nowsze Nexusy i nie ma w tym nic dziwnego, bo w przypadku Androida 6.0 Marshmallow było podobnie. Co jednak ciekawe, w kodzie źródłowym strony poświęconej informacjom o Androidzie N znaleziono następujące informacje:

android-n-preview

Widzimy, że Google zamierza rozszerzyć Android Beta Program o urządzenia partnerów OEM. Których dokładnie? Tego na razie nie wiemy, ale możemy się domyślać, że będą to flagowce od Samsunga, Huawei czy LG. System ma być udostępniony drogą OTA i nie trzeba będzie go wgrywać z obrazu.

Jest to bardzo ciekawe, ale na więcej informacji musimy jeszcze poczekać. Trudno powiedzieć, czy liczba urządzeń, na których będzie można instalować poglądowe wersje Androida N zostanie rozszerzona już wraz z Androidem N Developer Preview 2. Możliwe, że dopiero wraz z drugą betą (Android N Developer Preview 1 to alpha) lub później.

źródło: reddit (via Android Central)

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij